RTN & Big2daBoy zapraszają do Compton

Opublikowano: 19/08/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

RTN zabiera nas na wycieczkę po ulicach Compton. I to w wyborowym towarzystwie. Towarzyszy nam bowiem Big2daBoy, reprezentant tego historycznego dla hip hopu miejsca, jak i autor numeru „Compton Hub City”, który znalazł się na albumie „Funktion”, pierwszej producenckiej płycie RTN’a, a który właśnie doczekał się teledysku.

Compton, miasto w hrabstwie Los Angeles, doskonale znane praktycznie każdemu słuchaczowi rapu. Bowiem to właśnie miejsce wydało światu takie legendy jak, między innymi, Eazy-E, Dr. Dre, DJ Quik, MC Eiht, WC, The Game czy Kendrick Lamar. Miasto, którego nazwa znalazła się w tytule pierwszego albumu N.W.A. reprezentuje także Big2daBoy. Raper słuchaczom Zachodniego Wybrzeża również dobrze znany, a rozpoznawalność zyskawszy dzięki współpracy z graczami pokroju Kurupta i Daza Dallingera, RBX’a, wspomnianego powyżej Tony’ego Smallza czy Kinga Tee.

I właśnie tego gościa na swój debiutancki producencki album udało ściągnąć się RTN’owi! A przypomnijmy, że na Big2daBoy na płycie „Funktion” pojawił się obok składu Foesum oraz Nanci Fletcher, Curren$y’ego czy Shade Sheista. Jeśli o producencki albumie RTN’a nie mieliście styczności wcześniej, to odsyłamy Was do tego miejsca. A jeśli interesuje Was, jak RTN nawiązał kontakty na Zachodnim Wybrzeżu, to zachęcamy Was do lektury naszego wywiadu z producentem pt. „G-funk jakbyś pytał… – wywiad z RTN’em, polskim producentem z koneksjami na Zachodnim Wybrzeżu”.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: