Ruszył preorder nowego Płomienia 81

Opublikowano: 29/11/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Po jubileuszowym singlu „Maradona”, który usłyszeliśmy jeszcze w sierpniu, Płomień 81 odkrywa pierwszą kartę z ich nadchodzącego albumu, pt: „Szkoła 81”. W najnowszym singlu Onar i Pezet połączyli siły z Kabe – młodym kotem, który w ostatnim czasie brawurowo wdarł się na scenę. I o ile o formę Pezeta na nowym Płomieniu nie martwiliśmy się wcale, bo potwierdził już na „Muzyce współczesnej”, że nadal 'to’ ma, tak forma Onara pozostawała niewiadomą. Umówmy się, że tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak jeden kawałek po dłuższej przerwie („Maradona”) o formie rapera nie świadczy. Dlatego z tego miejsca chcielibyśmy oficjalnie zwrócić się do Onara: Marcin, uspokoiłeś nas! W singlu „Popiół” obydwaj Warszawiacy lecą po mistrzowsku, a Kabe w swoim stylu położył pasujący do kawałka śpiewany refren. Jest świeżo, ale przy okazji brudno i klimatycznie. Całkiem stara nowa szkoła, o którą pod względem muzycznym zadbał Szwed.

Premiera „Szkoły 81” , przewidziana jest na 20 marca 2020. Preorder wystartował wczoraj. Wersja preorderowa zawierać będzie drugą płytę, na której słuchacze znajdą się remixy i nowe interpretacje kultowego kawałka „Powiedz na osiedlu” oraz unikalna zapalniczka.

Onar o płycie mówi tak: „Tytuł płyty oddaje to, co chcieliśmy zrobić. Mamy swoje lata i staż na scenie, ale nie chcieliśmy robić oldschoolowej płyty. Z drugiej strony mamy 2019, ale nic na siłę, nic wbrew sobie i nic dlatego, że tak teraz brzmi newschool. Chcieliśmy zrobić naszą szkołę, taką, w której dobrze się czujemy, taką, którą się jaramy – Szkołę 81. Singiel „Popiół” jest najlepszym przykładem, jak można łączyć stare pokolenie z nowym, nie tracąc przy tym niczyjego charakteru. Tak jak przy singlu, tak i przy całej płycie „Szkoła 81″, nie potrzebne są podziały, w które nie wchodzimy”.

Zamów „Szkołę 81” na: http://www.plomien81.pl

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: