„Skandal. Ewenement Molesty” coraz blizej

Opublikowano: 14/06/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Trwająca pandemia koronowirusa pokrzyżowała niestety pierwotne plany twórców filmu „Skandal. Ewenement Molesty” odnośnie majowej premiery. Aż dokument ukazujący historię jednego z ważniejszych polskich rapowych zespołów trafi na srebrne ekrany będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Produkcję widział jednak już Vienio, który w kilku słowach zdradza co przygotował dla nas scenarzysta i reżyserem filmu, Bartosz Paduch.

„Po obejrzeniu tego filmu zrozumiałem, że jest to film o zmianach. O tym co się dzieje w człowieku, o tym, że nic nie jest stałe, o tym, że wszystko się zmienia. Cały czas zmienia swój kształt, zmienia swój profil. I to jest bardzo ładnie ukazane w tym filmie” – wyjawia nam jeden z założycieli legendarnej Molesty w poniższym video. W dalszej części Vienio zachęca do obejrzenia filmu „Skandal. Ewenement Molesty” ukazując szerszy kontekst całej produkcji: „To są lata 90-te, które wyłaniają się z gigantyczną mocą z tej produkcji. Napoje w puszkach, zapiekanki, guma turbo i bazar pod Stadionem X-lecia czy Pałacem Kultury to były symbole tamtych czasów. Właśnie wtedy powstała płyta Skandal…”. Oficjalny trailer filmu znajdziecie natomiast w tym miejscu.

Premiera dokumentalnej produkcji „Skandal. Ewenement Molesty” odbędzie się we wrześniu podczas przełożonego na ten miesiąc wydarzenia Festiwal Millennium Docs Against Gravity. W międzyczasie osoby zamieszane w powstanie filmu sygnalizują, że #wartoczekać, a my pod apelem tym podpisujemy się wielkimi literami. Historia Molesty Ewenement to także historia polskiej transformacji systemowej, przemian w obszarze społecznym i kulturowym opowiedziana w aspekcie muzycznym. Reasumując, pozycja obowiązkowa!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: