Slum Village wkrótce zagrają w Warszawie

Opublikowano: 05/04/2024
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Klimat jazzowych klubów Detroit już 13 kwietnia wyczuwalny będzie w warszawskich Hybrydach. To miejsce bowiem odwiedzi pochodzący z Miasta Tłoków duet Slum Village, który z jazzowego dorobku czerpie pełnymi garściami. T3 & Young RJ nasz krają odwiedzą w ramach Since 92 Tour.

Slum Village swoją historię rozpoczęło w jednym z liceów w Detroit, w złotym dla rapu, 1996 roku. Między szkolnymi murami poznali się Baatin, T3 oraz J Dilla, którzy następnie wspólnie postanowili założyć zespół. Początkowo stanowiąc jej rdzeń. Bowiem Jay Dee opuścił szeregi zespołu w 2001 roku, aby skupić się na rozwoju solowej kariery. Z kolei Titus Glover aka Baatin wycofał się z działalności dwa lata później. Przez kolejne lata filarem grupy pozostawał T3, który zapraszał do projektu m.in. Illę J czy Elzhiego. Slum Village występuje obecnie w duecie złożonym z T3 i Young RJ. I właśnie w takiej konfiguracji zagrają w Warszawie.

Muzyka ekipy z Detroit to klasyczny hip-hop w najczystszej formie. Wpływy jazzu, liczne sample, boombapowa podstawa i soulowe dźwięki, przy których nie sposób wystać w miejscu. Przy Slum Village głowa sama rwie się do bujania, a znakomite i zapadające w pamięć melodie powodują, że spora część utworów stała się ponadczasowa. Wystarczy wymienić ”Feel Love”, “Selfish”, “Climax”, ”Get This Money” czy “Hold Tight” z gościnnym udziałem Q-Tipa. Ekipa z Detroit współpracowała zresztą z czołówką sceny okołorapowej. Nagrywali z takimi tuzami muzyki, jak Kanye West, D’Angelo, Busta Rhymes, Pete Rock, Dwele, De La Soul czy Kurupt.

Slum Village to kilkanaście studyjnych albumów oraz kilka mikstejpów i EP-ek. Najbardziej rozpoznawalnym dziełem zespołu z Detroit jest natomiast płyta „Fantastic vol. 2”, nagrane jeszcze w oryginalnym składzie. Ekipa ma też na koncie takie klasyki, jak “Detroit Deli (A Taste of Detroit)”, “Fan-tas-tic” czy “Yes”. W ubiegłym roku natomiast T3 i Young RJ zapowiedzieli nowy album. Będzie to płyta zatytułowana „FUN”, z której utwory z pewnością także usłyszymy 13 kwietnia w warszawskich Hybrydach.

Slum Village - Warszawa

Slum Village – Warszawa – Hybrydy

Kiedy? 13.04.2024
Gdzie? Hybrydy, Warszawa, ul. Złota 2/4
Bilety: od 125 PLN na goingapp.pl

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: