STRATA singlem „C65” sygnalizuje zbliżające się „SUBARU”

Opublikowano: 21/04/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

STRATA to nowy eksperymentalny projekt, za którym stoją 2K88, Hades i Kosi. Nadchodzący album całej trójki zasygnalizowały nam „RADARY”, a teraz, wraz z drugim singlem, czyli „C65”, otrzymujemy już konkretne informacje o wydawnictwie zatytułowanym „SUBARU”.

2K88, Hades i Kosi projekt STRATA oficjalnie już zapowiedzieli, gdy usłyszeliśmy „RADARY”. Natomiast wraz z drugim, udostępnionym przed dwoma dniami singlem „C65”, dowiadujemy się już dokładniej, co przyniesie ze sobą STRATA. Międzygatunkową miksturę nadchodzącej płyty czujemy już w jej drugim singlowym zwiastunie. 2K88 do numeru „C65” przygotował bowiem phonkowo-junglowy bit, na którym Kosi i Hades nawijają o militarnej kurtce M65 z lat 90-tych, metaforycznie przedstawionej jako pistolet C65. Zawarte w kawałku nawiązania do wczesnej ery polskiego rapu, czasów beztroskich wypraw na pociągi, zasłuchiwania się w Suprême NTM i dzwonka 'hip-hop’ na starej Nokii 3210 powoli rozszerzają stylistyczny wachlarz nadchodzącego albumu. A ten, jak ujawniono wraz z singlem „C65”, zatytułowano „SUBARU”, a ukaże się 17 maja.

STRATA to nie tylko międzygatunkowość, eksperymenty i rapowa tradycja w jednym. Album „SUBARU”, który wspólnie nagrali 2K88, Hades i Kosi to też kipiący od zajawki, ponadczasowy styl, dużo basu i przede wszystkim, mocny, gęsty klimat. Zbliżające się „SUBARU” trafić powinno zatem i do zwolenników brudnego rapu, jak i entuzjastów niecodziennych oraz alternatywnych rozwiązań. Przekonamy się 17 maja, gdy STRATA, w wersji fizycznej mająca ukazać się na winylu oraz kasecie, zaliczy swoją premierę. Preorder wydawnictwa „SUBARU” jest już dostępny w sklepie JWP.

STRATA, czyli 2K88, Hades i Kosi zapowiadają album SUBARU

STRATA – SUBARU

 1. Be Good
 2. STRT View
 3. Klatki
 4. Batman
 5. C65
 6. NFL
 7. Kwit
 8. Seria Strat
 9. 12:00
 10. SoczystyHH
 11. Radary
 12. Subaru

(Fot. główna – źródło: mat. prasowe Universal Music Polska)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: