Szczyl i Magiera nagrali w duecie cały album

Opublikowano: 01/10/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Szczyl i Magiera stworzyli wspólnie 'osiem przyjaznych, wypełnionych po brzegi pozytywnym myśleniem nutek, które każdego zarażą miłością do życia’. Umieścili je na jednej płycie zatytułowanej „8171”, a teraz zaprezentowali pierwszy z nich. Oto podkuty boombapowym brzmieniem „Chainz”.

Autor rewelacyjnej, cieszącej się dużym uznaniem krytyków „Polskiej Florydy” skutecznie wymyka się oczekiwaniom branży, a słuchaczom z pewnością wyjdzie to na dobre. Szczylowi z pomocą w tym przychodzi Magiera. Reprezentant Trójmiasta wraz wrocławskim producentem stworzył projekt „8171”, który oficjalnie opisano jako ’doskonałe połączenie słodkości, agresji i nieuzasadnionego opisu albumu, który w żaden sposób nie nawiązuje do jego treści’. Sami autorzy zaznaczają przy tym, że jeśli ’poszukujesz płyty zarówno do sobotniej potańcówki, ćwiczeń lub pierwszej randki, idealnie trafiłeś’. Nam jednak ten rewelacyjny, przybassowany „Chainz” zdecydowanie najbardziej pasuje do wolnej jazdy autem lub spaceru. Najważniejsze, że jest to bardzo dobre i skutecznie zachęca, by wyczekiwać premiery „8171”.

„8171 to debiutancki projekt duetu Szczyl i Magiera, łączący w sobie finezyjne brzmienie tybetańskich gongów z duchowymi rytuałami. Album jest wypadkową metafizycznej podróży dotykającej tematu tożsamości wizualnej młodych Polaków. Wszechstronność przekraczająca wszelkie granice doprowadziła Szczyla i Magierę do mrocznych ścieżek, odsłaniających prawdziwe oblicza nastoletnich serc”

– oficjalny opis projektu „8171”

Warto zaznaczyć jednak, że projekt „8171”, przede wszystkim, kierowany jest właśnie do nastolatków, a główną grupę docelową sprecyzowano na młodzież w wiek od 9-14 lat! Powód? Jak wyjaśnia opis płyty, Szczyl i Magiera nagraną w duecie płytę dedykują młodszemu pokoleniu, gdyż 'w porę zauważyli ogromny problem kumulujący się wokół młodych, zagubionych odbiorców’. Czy stanowi to jednak jakąś przeszkodę dla starszych słuchaczy? Mając na uwadze talent zarówno Szczyla, jak i Magiery, uważamy, że nie. Zwłaszcza, że już na starcie zauważyliśmy, że opis zapowiedzianego na ten miesiąc albumu ’w żaden sposób nie nawiązuje do jego treści’.

A co jeszcze wiemy o płycie, którą wspólnie nagrali Szczyl i Magiera? A to, że wydawnictwo to jest ściśle limitowane i dostępne jedynie w opcji przedsprzedaży. Trwa ona, od dnia wczorajszego, w sklepie Nowa Płyta. Autorzy „8171” zdążyli już ponadto ujawnić tracklistę płyty. A także zaproszonych na nią gości. Tym sposobem wiemy również, że Szczyl i Magiera wspólne numery nagrali w towarzystwie Mięthy, Kacperczyka oraz Holaka. Samą premierę albumu „8171” zaplanowano na 28 października.

Szczyl-Magiera-8171

Szczyl / Magiera – 8171

01. 2007
02. Chainz
03. Jaraj feat. Miętha
04. To do wszystkich tych, którzy czują się źle dziś feat. Kacperczyk
05. Hamuj się
06. Rynsztok feat. Holak
07. Paruje mi bar
08. Szyszy
09. Poczuj to (Bonus track) – tylko na wersji fizycznej
10. Niepoukładani (Bonus track) – tylko na wersji fizycznej

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: