Taco Hemingway, OIO i CatchUp w gwiazdorskim singlu

Opublikowano: 08/12/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Wszystko wskazuje na to, że wiosna 2023 będzie stać pod znakiem club2020. O gwiazdorskim projekcie zrzeszającym podopiecznych labelu 2020 oraz zaprzyjaźnionych twórców mówi się od pamiętnego październikowego showcase’u w gdańskim B90. Brawurowo zrealizowany singiel „club2020”, pod którym podpisują się Taco Hemingway, OKI, Otsochodzi, Young Igi i CatchUp oraz start limitowanego preorderu dowodzą, że nie były to jedynie płonne nadzieje, a 2023 upłynie nam pod znakiem 2020.

Taco Hemingway, OIO i i CatchUp w jednym singlu, to już zakrawa o clickbait. Ale cóż. Wszakże informacyjna bomba o tak dalekiej sile rażenia nie zdarza się co dzień. W tytułowym singlu „club2020”, który właśnie zaliczył swoją premierę, Taco, OKI, Young Igi, Otsochodzi i CatchUp zaprezentowali się w prawdziwie hitowej formule. Ostatni z wymienionych twórców pojawia się również w roli producenta świeżo puszczonego bangera „club2020”. Dodatkowo zobrazowanego klipem spod ręki @yungssebv.

„Każda generacja na tej scenie miała swoje punkty graniczne i kamienie milowe, jak Rap Day ’97 albo Bitwa Płocka. Teraz weźmy ostatnią dekadę prosperity polskiego hip-hopu z nurtami, które się w jej ramach wydarzyły. Od powidoków trueschoolu przez nowe oblicze ulicy aż do wielobarwnego trapu z milionowymi zasięgami czy obecnej tiktokizacji. To wszystko znalazło odbicie w rytuale przejścia odprawionym przez uczestników club2020. Abstrahując nawet od 'produktu finalnego’, samo to zderzenie osobowości, przekładające się na eksplozywność procesu, miało – serio – aurę typu 'history in the making’.”

– Marek Fall (mat. prasowe 2020)

Preorder „club2020” również wystartował w dniu dzisiejszym. Na stronie club2020.co jest dostępny już pierwszy drop albumu. Ograniczony do 2020 egzemplarzy, a dostępny do wyczerpania zapasów, po które już ustawiła się kolejka rozmiarów dość sporych. Zatem o kolejnym wydawniczym sukcesie labelu 2020 śmiało możemy mówić już dzisiaj. Następna partia trafi do sprzedaży w drugiej połowie stycznia, ale wcześniej na YouTube 2020 trafi pierwszy odcinek serialu dokumentującego prace nad „club2020”. Seria utrzymana w konwencji behind the scenes będzie bezprecedensową okazją, aby przyjrzeć się z bliska zakulisowym pracom wszystkich zaangażowanych w projekt artystów.

Chwilę później natomiast, dokładnie 19 stycznia w „club2020” rozbrzmi kolejny singiel. Nagrany przez, m.in. Dwa Sławy. W ten dzień wystartuje także przedsprzedaż drugiego dropu kompilacyjnego wydawnictwa spod szyldu 2020. Następnym singlem będzie natomiast „Przypływ” od Aviego, Oskara83 i Grubego Mielzky’ego. Ta petarda spadnie na nas 26 stycznia. Samą premierę albumu „club2020” zaplanowano na 10 marca. A jakie jeszcze wydarzenia czekają nas w „club2020” dowiecie się z poniższego, ustalonego już harmonogramu.

club2020
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: