Talib Kweli & Madlib ujawnili datę premiery „Liberation 2”

Opublikowano: 09/02/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Talib Kweli & Madlib jesienią minionego roku ujawnili, że album „Liberation 2”, nad którym prace trwają już dekadę, ujrzy światło dzienne w czasie możliwe najszybszym. I nie były to obietnice bez pokrycia! Autorzy klasycznej już z 2007 ujawnili właśnie datę premiery jej drugiej części! A wraz z tą informacją w sieci pojawił się także drugi singiel i teledysk to wydawnictwo zwiastujący.

„Liberation” i samą współpracę Taliba Kweli i Madliba, przybliżyliśmy Wam w październiku ’22. Wówczas bowiem dobiegły nas wieści, jakoby duet przymierzał się do wydania albumu „Liberation 2”. Nagrywanego aż dziesięć lat. Umocnienie tej wyczekiwanej zapowiedzi odbicie znalazło natomiast w premierowo zaprezentowanym, aczkolwiek nie całkiem świeżym, singlu „Longevity”. Przed kilkunastoma godzinami otrzymaliśmy natomiast drugi, a pierwszy oficjalny, zwiastun nowego albumu duetu Talib Kweli & Madlib.

Tym razem jest to, także zaprezentowany wraz z teledyskiem, a wcześniej nie słyszany, utwór pt. „After These Messages”. Warto zauważyć, że gościnnie w kawałku tym pojawia się Amani, czyli syn Kweliego. Otrzymaliśmy zatem numer stanowiący efekt rapowej współpracy ojca ze swoim pierworodnym. I co ciekawe, nie będzie to jedyna rodzinna kooperacja Taliba na nowej, przygotowanej wraz z Madlibem, płycie. Gościnnie na „Liberation 2”, w dwóch utworach, pojawia się również Diani, siostra Amaniego.

A kiedy „Liberation 2” ujrzy światło dzienne? Talib Kweli & Madlib datę premiery drugiego wspólnego albumu zaplanowali na 6 marca. Podobnie jednak jak przy wyczekiwanej, nareszcie wydanej w ubiegłym roku, drugiej płycie Black Star, tak i przy współpracy z Otisem Jacksonem raper z Brooklynu postanowił stanowczo zrezygnować z dystrybucji materiału za pośrednictwem popularnych serwisów streamingowych. Talib Kweli w pierwotnym zamyśle, do przekazania słuchaczom „Liberation 2” wykorzystać zamierzał Bandcamp. Niestety, plan uległ zmianie na ten, którego obawialiśmy się najbardziej. Talib Kweli & Madlib wydawnictwo „Liberation 2” wypuszczą jedynie, na wzór „No Fear Of Time”, na platformie Luminary.

„Ten album był tworzony, nagrywany i miksowany przez 10 lat. Jest rozbudowany w koncepcji, ale wąski w swojej treści i podejściu. Ludzie dziś interesują się tym, co najważniejsze, rodziną, zdrowiem, dobrym samopoczuciem, miłością.
Materializm i rozpusta, które są stereotypowo kojarzone z hip-hopem, straciły część swojego świetności . Madlib i ja byliśmy konsekwentni w naszym przekazie. Nigdy nie było lepszego czasu na tak szczerą, opartą na przekazie muzykę. Stanowiącej hołd dla brzmień, które pojawiły się przed nami.
Nasza współpraca z Luminary pozwala nam zachować niezależność, co umożliwia nam zapewnić ekskluzywne wrażenia słuchaczom. Jestem podekscytowany, że jestem na czele wyprawy Luminary w przestrzeń muzyczną i mamy szansę zmienić branżę na lepsze wraz z wydaniem tego albumu”.

– Talib Kweli

https://www.instagram.com/p/CoaOEEyjetZ/

Fot. główna – kadr z klipu „After These Messages”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: