Black Star pojawił się po raz drugi w dniu dzisiejszym

Opublikowano: 04/05/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Stało się! Talib Kweli & Yasiin Bey aka Mos Def, po latach zapowiedzi, niepewności, obwieszczania i wahań, nareszcie wydali drugi album jako duet Black Star! Wyprodukowany w całości przez Madliba materiał pt. „No Fear Of Time” jest już w pełni dostępny na platformie Luminary.

Black Star przez ostatnie lata pojawiał się u nas często. Dotąd jednak jedynie jako zjawisko pozostające w sferze niedopowiedzeń, jawiąc się jedynie jako mityczny wręcz twór, który może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Sytuacja, na szczęście, diametralnie zmieniła się przed dwoma miesiącami. Talib Kweli i Yasiin Bey ujawnili wówczas kulisy nagrywania drugiej wspólnej płyty. Natomiast już w kwietniu duet przedstawił tytuł następcy kultowego „Mos Def & Talib Kweli Are Black Star”. A także miejsce, w którym, po raz drugi w historii, pojawi się Black Star. Album „No Fear Of Time” od dnia dzisiejszego dostępny jest bowiem jedynie za pośrednictwem platformy Luminary. O tej zaskakującej decyzji dowiedzieliśmy się już wcześniej. Teraz natomiast jej powody, w wywiadzie dla NPR, już konkretnie wskazał sam Talib Kweli.

„Jeśli naprawdę jesteś fanem Black Star, to uszanujesz fakt, że to, co miało dla nas sens z biznesowego punktu widzenia, to umieszczenie tego na Luminary i zarabianie niezależnie od tego, co dzieje się w biznesie muzycznym. Jeśli kupiłeś album Black Star w ciągu ostatnich 20 lat, zapłaciłeś Universal Records, która jest jedną z największych firm na Ziemi. Wiesz komu nie zapłaciłeś? Nie zapłaciłeś Black Star, ponieważ nie widzieliśmy żadnych z tych pieniędzy”.

– tłumaczy Talib Kweli

https://www.instagram.com/p/CdGoNDPOf79/


„No Fear Of Time”, a zarazem procesem powstania drugiej płyty Black Star, zdążyliśmy Wam już przybliżyć. Teraz zatem skupić możemy się na tym, co Yasiin Bey i Talib Kweli przygotowali wspólnie po ponad dwudziestu latach od nagrania pierwszego wspólnego krążka. „No Fear Of Time” to dziewięć premierowych utworów. Nagranych przez nowojorski duet nagrał na produkcjach, które wyszły spod rąk Madliba. I ten fakt stanowić powinien wystarczającą rekomendację, by bez wahania sięgnąć po „No Fear Of Time”.

My utwory “o.G.”, „So be it”, “Sweetheart. Sweethard. Sweetodd.”, “My favorite band”, “The main thing is to keep the main thing the main thing”, “Yonders”, “Freequency” oraz “No fear of time” już przesłuchaliśmy. I Was do tego również zachęcamy. Uczynicie to zakładając konto na platformie Luminary. Na zachętę na YouTube pojawił się drugi oficjalny singiel promujący „No Fear Of Time”.

black-star-no-fear-of-time-album-cover-art

Black Star – No Fear Of Time

01. “o.G.”
02. “So be it”
03. “Sweetheart. Sweethard. Sweetodd.”
04. “My favorite band”
05. “The main thing is to keep the main thing the main thing”
06. “Yonders”
07. “Supreme alchemy”
08. “Freequency” (Feat. Black Thought)
09. “No fear of time” (Feat. Yummy Bingham)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: