Tau przywrócił do życia Medium

Opublikowano: 29/02/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Po 11 latach przerwy do słuchaczy przemówił Medium. Wcześniejsze alter ego Tau znalazło się z nim we wspólnym utworze „Street Credit”. Numer jest drugą już zapowiedzią nadchodzącego albumu „Remedium 2”.

Często słyszy się głosy, że raperzy, którzy rzucili używki, obniżyli poziom. Faktem jest, że wiele z rapowych klasyków powstawało w czasach, kiedy autorzy nie wylewali i nie wysypywali za kołnierz. „Na Legalu” Peji, „Takie rzeczy” KęKę czy „Ludzie mówią różne rzeczy” Kuby Knapa to jedne z pierwszych przykładów, które przyszły nam do głowy. Jako słuchacze często nie bierzemy jednak pod uwagę jednej bardzo ważnej kwestii – samopoczucia swoich idoli.

Jednym z ludzi, którym nad wyraz mocno dostało się za zmianę stylu życia jest Tau, który właśnie szykuje się do wydania niezwykle ważnego albumu. Kielecki raper nagrał kontynuację „Remedium”, czyli płyty, którą zadebiutował po zmianie ksywki 11 lat temu. Czego możemy spodziewać się po „Remedium 2”? W opisie albumu czytamy:

„,,Remedium 2’’ to próba uchwycenia w słowach ostatniej dekady, bo właśnie tyle czasu minie w tym roku od wydania pierwszej części albumu, który był debiutem i wielkim sukcesem Tau. Ile wydarzyło się przez te 10 lat? Siedem płyt, setki koncertów, pół miliona przejechanych kilometrów i tysiące rozmów ze słuchaczami. Esencję tych doświadczeń odnajdziecie w tekstach prawie 20 utworów zawartych na płycie. Produkcją muzyczną w zdecydowanej większości albumu zajął się sam Tau. To doskonała wiadomość dla fanów jego twórczości, którzy cenią go nie tylko za warsztat rapowy i tekściarski, ale również za muzykę, która jest znakiem rozpoznawczym Tau od samego początku trwania jego kariery.”

– Tau

Dziś w sieci pojawił się drugi numer, promujący „Remedium 2”. „Street Credit” mocno przykuwa uwagę już na etapie nazwy utworu, koło którego widnieje napis ’feat. Medium’ i bynajmniej nie jest to błąd. Tau postanowił nagrać numer o swojej 11-letniej ścieżce muzycznej, w trakcie której bardzo często miał pod górkę. Po porzuceniu życia Medium, spora część słuchaczy odwróciła się od niego. On jednak dalej robił swoje, udowadniał swoje umiejętności, a co najważniejsze wiódł szczęśliwe życie.
W drugiej części utworu szef Bozon Records przemawia do nas jako Tau, przedstawiając słuchaczom jak wyglądało jego życie za czasów „Teorii Równoległych Wszechświatów” i jak się wtedy czuł. Jak się okazuje, Medium podziela zdanie Tau odnośnie oceny dawnego życia. Poniekąd więc zostajemy świadkami pogodzenia się obu alter ego i zjednoczenia ich w jednej osobie.

Data premiery albumu Tau „Remedium 2” nie została jeszcze ujawniona. Preorder natomiast można już zamówić na stronie Bozon Records.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: