„TAXI” od teraz kursuje także instrumentalnie

Opublikowano: 21/05/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Łona x Konieczny x Krupa ze swoim znakomitym „TAXI” wjechali na większość gali rozdań przeróżnych nagród muzycznych, by za stworzony w trójkę ubiegłoroczny album zgarnąć zasłużone laury. Paszporty Polityki, Fryderyki czy Popkillery. Nie ma to znaczenia, gdyż „TAXI” triumfowało wszędzie! Uznane trio wspólny kurs postanowiło natomiast kontynuować dalej, aczkolwiek w formie instrumentalnej!

„TAXI”, konceptualny projekt, za którym Łona stoi wraz z muzykami zespołu Siema Ziemia, Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą, okazał się być jednym z najbardziej cenionych albumów z 2023 roku. Wydawnictwo spod szyldu Def Jam Recordings Poland wyróżniono Paszportem Czytelników Polityki, aż trzema Fryderykami (album roku hip-hop, projekt artystyczny roku, teledysk roku) oraz dwoma Popkillerami (album roku, raper roku). Do tego dorzucić można jeszcze nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii hip-hop oraz wysokie miejsca na listach podsumowań najlepszych albumów roku 2023. Nic zatem dziwnego, że trio Łona x Konieczny x Krupa ze swoim „TAXI” nie ma zamiaru się jeszcze żegnać. Tym sposobem właśnie otrzymaliśmy zapowiedź instrumentalnej wersji albumu. Zwiastowanej singlem „Kiedyś to było”, któremu towarzyszy… lyric video!

„Kiedyś to było” w wersji muzycznej promuje nadchodzącą premierę albumu „TAXI INSTRUMENTAL”. Wyjątkową wersję płyty tria Łona x Konieczny x Krupa, w której główną rolę pełni muzyka inspirowana nocnym życiem miasta i historiami zasłyszanymi w taksówkach. Singiel promowany jest w niecodzienny sposób. Bowiem za pomocą… lyric video, by słuchacz na nowo mógł zinterpretować wymowę całego utworu. Singiel jest przy tym pełen kontrastów. Mocny groove bębnów i partii basowych przywodzący na myśl twórczość artystów z Detroit łączy się z lirycznymi partiami saksofonów i wokali z najważniejszymi wpływami jazzu oraz muzyki soul. Całość dopełnia natomiast stylizowane solo gitar, które kończą naszą nostalgiczną podróż po czasach przeszłych!

Konieczny i Krupa wraz z Łoną stworzyli wyjątkowe, bardzo zróżnicowane utwory z pogranicza jazzu, hip-hopu i elektroniki, które nie tylko znakomicie współgrają z tekstami rapera. Muzyka na „TAXI INSTRUMENTAL” to misterna konstrukcja, na którą składają się nagrania wielu instrumentów akustycznych, syntezatorów, a nawet field recording.

„TAXI INSTRUMENTAL” ukaże się 21 czerwca. W sklepie Def Jam Recordings Poland dostępny jest już preorder tego wyjątkowego wydawnictwa. Dostępnego na CD, LP i wyjątkowej, ściśle limitowanej edycji winylowej, z płytą w kolorze marble smoke na ciężkiej (180g) płycie 12” w opakowaniu gatefold. Album tria Łona x Konieczny x Krupa nadal dostępny jest także w swojej pierwotnej formie.

(Fot. główna – autor: Dawid Kałuski / źródło: mat. prasowe Def Jam Recordings Poland)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: