The Alchemist & Oh No zapowiadają nowy album Gangrene

Opublikowano: 10/04/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

The Alchemist & Oh No po niespełna dziesięciu latach przerwy we wspólnych działaniach, wracają jako duet Gangrene. Już wkrótce ukaże się kolejny studyjny album reprezentantów Cali, tym razem zatytułowany „Heads I Win, Tails You Lose”. Zaplanowaną na przyszły tydzień premierę zwiastuje natomiast singiel „Oxnard Water Torture”, który teledyskiem zobrazował Jason Goldwatch.

Gangrene, tworzony w duecie z Oh No, to jeden z bardziej charakterystycznych i odjechanych projektów The Alchemista. Wujek Al z bratem Madliba tworzą wspólnie przesiąknięte psychodeliczno-narkotycznym klimatem, brudne, momentami nawet ciężkostrawne, płyty. Duszną i ponurą muzyczną atmosferę, jaką wytwarza w swoich utworach duet Gangrene trzeba lubić. A po dziewięciu latach od premiery ostatniego wspólnego albumu, The Alchemist i Oh No przygotowali ich nową porcję, która złożyła się na czwarty longplay Gangrene. A wliczając kilka EP’ek, w tym soundtrack do GTA V, będzie to już ósme wydawnictwo, pod którym wspólnie podpisują się Mudfoot i The Disrupt.

The Alchemist & Oh No swój nowy album zatytułowali „Heads I Win, Tails You Lose”. Na pierwszy singiel wybrano natomiast numer „Oxnard Water Torture”, do którego teledysk, idealnie oddający styl Gangrene, nakręcił dobry współpracownik duetu, Jason Goldwatch. Chociaż za pierwszy zwiastun powrotu Gangrene uznać można „Royal Hand” sprzed pół roku. Wiemy już, że są to dwa z trzynastu numerów, jakie znajdą się na „Heads I Win, Tails You Lose”. A także, ze wśród gości na płycie pojawią się Ankhlejohn, Evidence i Boldy James. Tym razem jednak The Alchemist i Oh No produkcją nie podzieli się po równo. Za większą część warstwy muzycznej „Heads I Win, Tails You Lose” odpowiada bowiem pierwszy z wymienionych. Pełną tracklistę nowego albumu Gangrene znajdziecie poniżej.

The Alchemist & Oh No - Gangrene - Heads I Win, Tails You Lose - album cover art

Gangrene – Heads I Win, Tails You Lose

 1. Congratulations, You Lose
 2. Dinosaur Jr
 3. Oxnard Water Torture
 4. The Gates of Hell (Ft. Ankhlejohn)
 5. Cloud Surfing
 6. Free Money Interlude
 7. Espionage
 8. Magic Dust (Ft. Evidence)
 9. Watch Out
 10. Just Doing Art (Ft. Boldy James)
 11. You Should Join the Army
 12. Royal Hand
 13. Muffler Lung

(Fot. główna – kadr z video „Oxnard Water Torture”)

  Postaw mi kawę na buycoffee.to
  Powiązane:
  Najnowsze newsy:
  Komentarze: