The Ruler’s Back, czyli Slick Rick wrócił z dwoma nowymi numerami

Opublikowano: 01/07/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Od kiedy urodzony w Londynie Slick Rick wypuścił swój legendarny debiut pt. „The Great Adventures of Slick Rick” minęło już 30 lat! Z tej okazji na początku tego roku wypuszczone zostało rocznicowe wydanie tego albumu wzbogacone o premierowy numer „Can’t Dance To A Track That Ain’t Got No Soul”, który stanowi pierwszy numer jaki Ricky D wypuścił od czasu nagrania swojego ostatniego albumu, kultowego „The Art Of Storytelling”, czyli roku 1999!

„Can’t To A Track That Ain’t Got No Soul” bazuje na bardzo popularnym samplu z utworu „Not Knee Deep” Funkadelic. Nie przeszkadza to jednak w żadnym stopniu. To w końcu sam Rick The Ruler – raper, który w zestawieniu najlepszych raperów w branży uwzględniany jest zawsze.

Przed trzema dniami natomiast Slick Rick uraczył nas drugim świeżym utworem. Jest to kawałek zatytułowany „Midas Touch”. W nim również The Ruler przypomina nam inny ponadczasowy sampel. Tym razem zaczerpnięty z piosenki „Think (About It)”, którą pięknie wykonała Lyn Collins.

Co jednak ucieszyło nas szczególnie, to ukazanie teledysku łączącego i obrazującego powyższe utwory. Klip do „Can’t Dance To A Track That Ain’t Got No Soul/Midas Touch” ukazał się zaraz po premierze tego drugiego z nich i stanowi piękne uzupełnienie obydwu kawałków. Slick Rick wprost ze swojego Rolls Royce’a udaje się na spotkanie muzycznych menagerów, w towarzystwie których tłumaczy młodemu MC, że „Can’t Dance To A Track That Ain’t Got No Soul”, by następne udać się do klubu, by w asyście DJ’a i b-boy’ów swoim „Midas Touch” rozkręcić imprezę. Sprawdźcie to. The Ruler wciąż jest w grze!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: