Vienio i Łysonżi razem w singlu to dobra wiadomość

Opublikowano: 18/10/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Vienio i Łysonżi Dżonson wraz z zespołem Cukier nagrali wspólny singiel i jest to dobra wiadomość. Chociaż okoliczności powstania utworu zbyt pozytywne nie są. Bowiem raperzy „Nie mają dobrych wiadomości”. A upubliczniają je w ramach Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi.

Muzyka bardzo często służy poruszaniu ważkich kwestii. Jest to również bardzo dobry sposób, by nagłaśniać problemy, o których często się milczy. Nie inaczej jest, rzecz jasna, z rapem. Sami raperzy jedynie, ci najbardziej znani, a co z tym związane, a największej sile przebicia do mas, zapomnieli nieco, jak dużo dobrego mogliby uczynić. Gdyby tylko poruszyli tematy istotne, zamiast tylko nawijać o głupotach. My dzisiaj jednak nie o tym…. Zwłaszcza, że na scenie obecni są raperzy mający coś istotnego do powiedzenia. Jak, dla przykładu, Vienio i Łysonżi Dżonson. Reprezentanci Warszawy wspólny numer nagrali na potrzeby obchodzonego 18 października Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi.

Vienio i Łysonżi utwór zatytułowany „Nie mam dobrych wiadomości” nagrali wraz zespołem Cukier tworzonym przez Bartka Cabonia oraz Ameka Krebsa, który zadbał o brzmienie premierowego singla. Zaprezentowany wraz z klipem w reżyserii Filipa Drożdża numer stanowi zarazem ’punkt kulminacyjny kampanii Galeria AntyModernSlavery zwracającej uwagę na problem pracy przymusowej jako elementu handlu ludźmi’.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: