Włodi robi „Legit Check” z Borixonem i Kalim

Opublikowano: 15/03/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Włodi zaprezentował kolejny singiel sygnalizujący zbliżającą się premierę albumu „HHULTRAS”. Tym razem jednak już nie pojedynkę, a w towarzystwie zaproszonych gości. Są nimi Borixon i Kali, z którymi Włodek podzielił beat autorstwa Ńemy’ego. Dokonując wspólnego „Legit Check”.

„Legit Check” to czwarty już singiel zwiastujący album „HHULTRAS”. Stanowiący siódmą solową płytę w dyskografii Pawła Włodkowskiego. Numer „Legit Check” to zarazem pierwszy zaprezentowany kawałek z nadchodzącego, w większości wyprodukowanego przez Ńemy’ego materiału, który Włodi nagrał w towarzystwie zaproszonych gości. Stanowiących niemałą niespodziankę! Są nimi bowiem Borixon oraz Kali. Weterani o podobnym stażu na scenie, co sam gospodarz albumu „HHULTRAS”. Pod względem rapowych umiejętności, pozostający jednak daleko w tyle za Włodim. O ile Borixon ze swoją zwrotką, wchodząc po Włodim, nie wypada najgorzej. Niedoskonałości w technice maskując niepodrabialnym i charakterystycznym flow, tak Kali pozostaje daleko w tyle. Gdzieś na początku lat dwutysięcznych, gdy współtworzył krakowską Firmę. A za wers ’W moich skrętach już od dawna nie ma tytki / A rap tak legitny, że nie trzeba mu trytytki’ powinno się Kaliemu po warszawsku i klasycznie Wyłączyć Mikrofon.

Rozumiemy podejście Włodiego. Chcącego zaprosić na swój album kolegów z dawnych lat, którzy dobrze odnajdą się w tym zadymionym klimacie. Rozumiemy, że Włodi nie chcąc zaburzać spójności swoich osnutych dymem płyt, zaprasza gości, również oddychających tym konopnym smogiem. Nie rozumiemy jednak dlaczego wybór padł akurat na Kaliego. Rapera zwyczajnie kiepskiego, mocno obniżającego poziom numeru „Legit Check”. Pocieszeniem jest, że Kali w tym numerze jest ostatni i można gładko przejść do kolejnego kawałka z płyty „HHULTRAS”, której tracklistę znajdziecie w tym miejscu. Na osobną uwagę zasługuje z kolei Ńemy. Produkujący znaczną część płyty „HHULTRAS”. A do „Legit Check” dostarczający beat brzmiący nowocześnie, jednak posiadający ten staro szkolny, twardy i brudny sznyt.

„HHULTRAS” premierę zaliczy już 31 marca. Album zapowiadają także single „Z Planem”, „Przystanek” oraz „HHULTRAS”. Przedsprzedaż najnowszej solowej płyty Włodiego trwa na stronie wytwórni Def Jam Recordings Poland.

(Fot. główna – mat. prasowe Def Jam Recordings Poland)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: