Zeamsone, Bonson i Kari gościnnie u Da Vosk Docta

Opublikowano: 18/01/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Da Vosk Docta zaprezentował kolejny singiel ze swojego nadchodzącego, producenckiego albumu. Oprócz numeru, do którego zaproszeni zostali Zeamsone, Bonson i Kari poznaliśmy także szczegóły materiału zatytułowanego „Opal Black”.

Bonson, Zeamsone i Kari na beacie Da Vosk Docta nagrali wspólnie numer pt. „4 Kobiety”. O ile Pan Damian nie wymaga żadnego przedstawienia, Zeamsone, niegdyś najmłodszy Młody Wilk Popkillera, rozpoznawalność już zdobył, to Kari, reprezentant Szczecińskiego Podziemia dla wielu przestał być anonimowy dopiero po tym numerze.

„Opal Black” będzie pierwszym w pełni producenckim albumem Da Vosk Docta. Twórca z pogranicza hiphopu i elektroniki przyznaję, że „Dojrzałem w końcu do tego, by zaprosić raperów do współpracy i wydać album, który jest połączeniem muzyki elektronicznej i hip-hopu”.

Autor „Opal Black” ujawnia także co znajdziemy, a dokładniej, czego nie znajdziemy, na zbliżającym się krążku: „Nie uświadczycie tu paczkowych loopów, postarałem się za to zamieścić dużo granych przeze mnie harmonii oraz nieszablonowych, zaprojektowanych przeze mnie dźwięków. Nie będę ukrywał, że wolałem stworzyć projekt ambitniejszy, stąd też wybór gości musiał być starannie przemyślany. Na swoją płytę zaprosiłem więc pełen przekrój najciekawszych zawodników z polskiej rap sceny”. Na „Black Opal” numery nagrali zatem m.in. Kukon, Młody Dzban i Zdechły Osa, Kobik, Floral Bugs, GVERILLA, Proseko, zibex oraz duet Jetlagz, którego „Parę Piosenek” na beacie Da Vosk Docta mogliśmy już posłuchać wcześniej.

Przy okazji, Da Vosk Docta zaznacza również, że określenie beaty nie jest najlepszym nazewnictwem jego twórczości. „Przygotowałem na tę płytę ponad 50 podkładów, z których goście wyselekcjonowali 13 bitów uszytych idealnie pod nich samych. Zresztą określenie „bitów” może być lekko krzywdzące, wolałbym nazywać je „kompozycjami”. Ta zmiana nomenklatury podyktowana jest ogromem pracy, jaki włożyłem w produkcję oraz aranżację”.
Premiera producenckiego albumu Da Vosk Docta zaplanowana została na 26-go lutego, pełną tracklistę oraz okładkę „Black Opal” znajdziecie poniżej, a po preorder na stronie www.davoskdocta.pl.

Da-Vosk-Docta-Opal-Black-okładka

Da Vosk Docta – Opal Black

1. Parę Piosenek feat. Jetlagz
2. Koloryt feat. Ambro Fiszowski, Esku
3. Till Coffin 2 feat. Młody Dzban, Zdechły Osa
4. Lunatyk feat. Profeat, Baron
5. 4 Kobiety feat. Zeamsone, Bonson, Kari
6. BOA feat. Proseko
7. 5 Blondynek feat. Kukon
8. Widziało feat. Siles
9. Penthouse feat. be vis
10. Syntetyczne Warkocze feat. Kobik, Floral Bugs
11. Space X feat. GVERILLA
12. Posyp feat. zibex
13. Cash feat. Vic, Agata Gołemberska

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: