asthma i Łajzol razem w singlu „el ch*po” na bicie 1988

Opublikowano: 30/03/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

asthma zapowiada zbliżające się „nowe życie” drugim singlem. Zatytułowanym „el ch*po” i również popartym teledyskiem. Reprezentant Def Jam Recordings Poland ujawnia tym samym, że kolejnym gościem, którego zaprosił na swój drugi album jest Łajzol ze składu JWP/BC.

asthma promocję albumu „nowe życie” rozpoczął przed miesiącem singlem „żyleta”. Wówczas też, wraz ze szczegółami nowego materiału, pochodzącego z Bielska-Białej młodego rapera, dowiedzieliśmy się, że gośćmi na płycie stanowiącej następcę „manifestu” będą, m.in. Rosalie., HAŁASTRA czy Miętha. Dzisiaj natomiast do grona tego dołączają także Ofelia oraz Łajzol. Reprezentant JWP/BC pojawia się numerze „el ch*po”. I śmiało uznać można to za rewanż za obecność asthmy na płycie „Łajzol Serious”. Producentem świeżego singla zwiastującego „nowe życie” jest z kolei 1988, a reżyserią klipu obrazującego numer „el ch*po” zajął się Oskar Machalski.

„Na początku czerwca 2022 1988 wysłał mi paczkę mówiąc, żebym napisał numer pod RULETA TOUR. Wynikiem tego procesu jest drugi singiel z płyty 'nowe życie’. 'el chapo’ to jeden z kilku utworów na płycie, który jest odniesieniem do bieżących spraw społecznych. Do wydarzeń w Polsce, na wschodzie i zachodzie. Mój stosunek do pewnych rzeczy jest jasny, myślę że Łajzola i 1988 również. Następny singiel w kwietniu, płyta miesiąc później”.

– asthma

Wraz z zaprezentowaniem singla „el ch*po” na stronie Def Jam Recording Poland wystartował preorder albumu „nowe życie”. Przy pracy nad materiał asthma postawił tym razem na różnorodność. Produkcję każdego utworu oddając innemu producentowi. Tym sposobem na płycie „nowe życie” znajdziemy twórczość, m.in. 1988, SHDOW’a, Moo Latte’a czy ka-meala. Efekt finalny sprawdzić będziemy mogli 19 maja.

„nowe życie” to jednak nie ostatnie dwa słowa rapera w tym roku. Niedaleko po premierze płyty ukarze się bowiem serial, w którym asthma gra jedną z ról. Pisząc do niego również wiersze własnego autorstwa. Muzycznie na horyzoncie widnieje także kolejne wydawnictwo. Na ten moment skrywane w tajemnicy.

asthma - nowe życie

(Fot. główna – kadr z video „el ch*pa / mat. prasowe Def Jam Recordings Poland)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: