Białas & Lanek zaprezentowali pierwszy singiel z „HYPER2000” i ujawnili szczegóły nadchodzącego albumu

Opublikowano: 28/08/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Numer zatytułowany został „Cyka Blyat” i towarzyszy mu klip, za którego realizację odpowiada…. Jest to pierwszy z singli zwiastujących nowy wspólny materiał Białasa & Lanka, krążek zatytułowany „HYPER2000”. Wraz ze startem preorderu poznaliśmy również tracklistę albumu. 

„HYPER2000 to suma emocji i przeżyć naszej ery, ery roku 2000. Nasz ślad w czasoprzestrzeni” – mówi autor całości muzyki i producent wykonawczy – Lanek. W dalszym opisie zaplanowanego na 5 października wydawnictwie wyczytać możemy, że „na najbardziej dopracowanych podkładach w dorobku krakowskiego producenta, Białas postanowił w swoim stylu skomentować współczesność, którą w coraz większym stopniu kreują 'millenialsi’. W dosadny, chwilami bardzo gorzki sposób, ale zarazem tak by nie utracić nic z przebojowości definiującej 'HYPER2000′. Z tarcia pomiędzy płytami tektonicznymi dwóch młodszych pokoleń Polaków powstało brzmienie, które wykreowała charakter nowej płyty Białasa i Lanka podkreślony oprawą wizualną stanowiącą integralną część projektu”.

Ogólnie, album „HYPER2000” na stronie sbstuff.pl opisywany jest bardzo górnolotnymi słowami. Dowiadujemy się bowiem, że „złożony z 12 kawałków album (z bonusowymi kawałkami w wersji Deluxe) to wynik bardzo rygorystycznej selekcji, po której na albumie zostały jedynie najważniejsze numery z wszystkich sesji. Dbałość o detal, ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki i niemal chorobliwa ambicja zaowocowały dojrzałym materiałem, który nie stracił zarazem szczeniackiej zajawki i energii. Celem było wysokie repeat value i wrażenie, że na płycie wszystko znajduje się na swoim miejscu”.

Następca „Polonu” określony został jako „spójna całość łącząca w sobie skrajności”. Znaleźć mamy nanim zarówno „pełne punchline’ów bangery z ulicznym sznytem jak i poruszające kawałki z refrenami od których ciężko się uwolnić”. Z opisu dokonanego przez SB Maffija Label dowiadujemy się również, że na tym albumie „Białas wrócił do bardzo osobistych tekstów, które zawstydzają swoją szczerością i pozwalają łatwo utożsamić się nie tylko ludziom o podobnych doświadczeniach. Niejedną linijkę można boleśnie poczuć na własnej skórze”. 

Wszystko to bardzo fajnie się czyta, miejmy nadzieję, że równie dobrze będzie się również słuchać. Póki co sprawdzić możecie pierwszy singiel, numer „Cyka Blyat” (powyżej) oraz tracklistę nowego albumu Białasa & Lanka. Premiera „HYPER2000” już 5 października!

Białas & Lanek – HYPER2000

01. Cyka Blyat
02. Przestań się bać
03. Polack
04. Milion długu
05. Prawdziwy Trap
06. Blizny na rękach
07. Unplugged
08. Karmamachanam
09. Kochaj nas i żegnaj
10. Lustra
11. Tlen
12. Upadły demon
+ DELUXE BONUS TRACKS

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: