Białas zaznacza obecność jako „Głowa rodziny”

Opublikowano: 12/12/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Białas zaskoczył wszystkich objawiając się jako „Głowa rodziny”. Beezy po chwilowej nieobecności nieoczekiwanie wypuścił właśnie premierowy materiał, niezapowiedziane wcześniej EP dostępne od dzisiaj na YouTube i w serwisach streamingowych.

Białas, po wydanym przed dwoma laty solowym „H8H5” oraz ubiegłorocznej współpracy z Whitem 2115, niespodziewanie wypuścił ponownie solowy materiał. Tym razem jest to składające się z siedmiu utworów EP „Głowa rodziny”. Tym mini albumem Białas zdaje relacje swoim słuchaczom ze zmian w swoim życiu osobistym, które determinowało zostanie ojcem. O czym z resztą dowiedzieliśmy się w, jak się okazuje, pierwszym singlu zwiastującym dzisiejsze wydawnictwo. Zaprezentowanym w maju utworze pt. „Zosia”. Otrzymujemy przy tym także mocne i dosadne podsumowanie przekształceń w aspekcie społecznym i politycznym. I akurat Beezy w roli komentatora obecnej codzienności sprawdza się znakomicie.

Za warstwę muzyczną tego projektu „Głowa rodziny” posłużyły produkcje autorstwa Lanka, Wroobla, Monigy, a także samego Białasa. Dodatkowo, każdy utwór z zaprezentowanej w dniu dzisiejszym epki, oprócz singlowej „Zosi”, zobrazowano animacjami, za których przygotowanie odpowiadają z kolei Luke Jascz i Anka Szwec. Autorką rzeźby głowy, którą w każdym z klipów widzimy jest z kolei Eleonora Rogińska.

Białas, warto przy tym wszystkim zauważyć, na albumie „Głowa rodziny” daje klarowną deklarację chęci zakończenia rapowej kariery! W kończącym EP utworze „Chciałbym się godnie zestarzeć” już na samym początku słyszymy bowiem ’Jak będę miał czterdzieści lat nie chcę być raperem, a szczególnie tym co na backstage’u chla’. Na szczęście Białasowi do czterdziestki zostało równe pięć lat. Zatem jeszcze trochę muzyki zapewne od Beezy’ego możemy się spodziewać.

Białas - Głowa rodziny - okładka

Białas – Głowa rodziny

01. Głowa rodziny
02. Mamo jestem już duży
03. Ludzie manekiny
04. Zosia
05. PRL22
06. Niezwykle zwykli
07. Chciałbym się godnie zestarzeć

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: