„Mr. Morale & The Big Steppers” to album podwójny?

Opublikowano: 04/05/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kendrick Lamar już w przyszłym tygodniu wyda swój jakże wyczekiwany piąty album! To już pewne! Od teraz natomiast mamy powód, by wnioskować, że „Mr. Morale & The Big Steppers” będzie wydawnictwem dwupłytowym. A źródłem tej informacji jest sam Kung-Fu Kenny.

Pięć. Pięć długich lat Kendrick Lamar kazał czekać słuchaczom, by kolejny raz mogli doświadczyć muzycznego geniusza rapera i poety z Compton. 13 maja to natomiast dzień, w którym następca „DAMN.” trafi do milionów odbiorców na całym świecie. Od tygodnia wiemy już, że albumem tym będzie „Mr. Morale & The Big Steppers”. Z kolei od kilkunastu godzin dochodzą do nas informacje, że będzie to wydawnictwo dwupłytowe.

Powód, by tak uważać, znaleźliśmy natomiast na stronie www.oklama.com. Informacje o nadchodzącym albumie Kendricka Lamara pojawiają się właśnie w tym miejscu. I właśnie zamieszczono tam nowy folder, w którym ukryto jakże wymowne zdjęcie. Fotografia przedstawia bowiem K. Dota trzymającego w dłoni master wersję swojego najnowszego dzieła. Co istotne, składającego się z dwóch płyt! Podpisanych „Morale” oraz „Steppers”, a to sugerować może, że „Mr. Morale & The Big Steppers” otrzymamy na dwóch krążkach!

Kendrick Lamar - Mr. Morale & The Big Steppers

„Mr. Morale & The Big Steppers” to sztuka w dwóch aktach?

Skąd takie przypuszczenie? Otóż nasuwa się po dokładnym przenalizowaniu dyskografii Kendricka Lamara. A dokładniej, okładek poszczególnych płyt Kung-Fu Kenny’ego. Na pierwszej z nich, czyli „Section. 80” widzimy książkę. „Fuck Your Ethnicity”, pierwszy utwór na studyjnym debiucie Lamara, rozpoczyna natomiast skit. A ten odebrać można jako słowa narratora rozpoczynające powieść. Z kolei „good kid, m.A.A.d city” wydano z dopiskiem „A short film by: Kendrick Lamar”, co tłumaczy ogólny zamysł przyświecający autorowi tego dzieła.

Do czego w takim razie porównać można „To Pimp A Butterfly”? W tym przypadku z pomocą przychodzą użytkownicy serwisu Reddit. Trzecie solo K. Dota określili bowiem mianem wiersza. Z resztą, album ten sam w sobie jest popisem lirycznego kunsztu i artyzmu króla rapu z Compton. Poezja, po prostu.
„DAMN.” to natomiast czasopismo, magazyn lub zwyczajnie gazeta. Dlaczego? Czcionka użyta na okładce tej płyty Kendricka Lamara jest identyczna z tą ze słynnego logo magazynu „TIME”. Do tego dochodzi fakt, że po wydaniu tej płyty K. Dot zgarnął nagrodę Pulitzera, której wręczanie zapoczątkował dziennikarz właśnie, Joseph Pulitzer.

Można zatem przypuszczać, że „Mr. Morale & The Big Steppers” nawiązywać będzie do sztuki teatralnej. Teatralna teoria snuta wokół piątego albumu Kendricka Lamara jest już jakiś czas. A jego wydanie na dwóch płytach, z podwójnym podziałem, jedynie ją uwiarygadnia. Sztuka w dwóch aktach? W przypadku tego rapera jest to jak najbardziej możliwe. Czy faktycznie tak będzie? Przekonamy się 13 maja.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: