Boldy James i Nicholas Craven ponownie połączyli siły

Opublikowano: 15/01/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Boldy James i Nicholas Craven w połowie 2022 roku wydali nagrany w duecie, a następnie entuzjastycznie przyjęty, album „Fair Exchange No Robbery”. Przed trzema dniami ukazała się kontynuacja tego wydawnictwa. LP zatytułowane „Penalty Of Leadership” jest zarazem pierwszym, które reprezentant Griselda nagrał po ubiegłorocznym wypadku samochodowym.

Boldy James w styczniu ubiegłego roku zaliczył dość poważny wypadek samochodowy na ulicach Detroit, który na minione dwanaście miesięcy dość poważnie wykluczył rapera z muzycznej aktywności. W efekcie w 2023 roku otrzymaliśmy tylko jeden materiał od Boldy’ego. Wyprodukowane przez Chana Haysa EP „Prisoner Of Circumstance”. Wcześniej natomiast James zaliczał bardzo udaną wydawniczą passe. Wspomnieć wystarczy albumy nagrane w duecie z The Alchemistem oraz  Real Bad Man czy też wydaną chwilę po wspomnianym wypadku, płytę pt. „Indiana James”. A także, wspomniane na wstępie „Fair Exchange No Robbery”, za którego brzmienie odpowiada Nicholas Craven. I właśnie od współpracy z kanadyjskim producentem, Boldy James rozpoczyna 2024 rok.

„Penalty Of Leadership” przynosi ze sobą jednak sporo wspomnieć ze zdarzenia sprzed roku, w skutek którego Boldy James doznał wymagającego trudnej operacji urazu kręgosłupa. Następstwa wypadku słychać zatem w tekstach rapera. Tak jak nawiązuje do tego również sama okładka „Penalty Of Leadership”. Album z Nicholasem Cravenem udowadnia jednak, że Boldy James szybko wraca do formy. I z pewnością już wkrótce otrzymamy kolejne wydawnictwa reprezentanta Griselda.

Nicholas Craven & Boldy James - Penalty Of Leadership - album cover art

Nicholas Craven & Boldy James – Penalty Of Leadership

 1. Formal Invite
 2. Jack Frost
 3. Evil Genius
 4. Murderous Tendencies
 5. No Pun Intended
 6. Brand New Chanel Kicks
 7. Straight As
 8. Soccer Mom
 9. Early Worms Get Birds feat. Double Dee
 10. Speedy Recovery
 11. All My Tokens

(Fot. główna – źródło: facebook.com/nicholascraven819/photos)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: