OMA debiutuje albumem „Bread’n’Butter”

Opublikowano: 16/01/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Zespół brytyjskich instrumentalistów, OMA, wypuścił niedawno swój debiutancki album „Bread’n’Butter”. Znalazło się na nim aż 14 cover’ów rapowych klasyków, takich jak, m.in. „N.Y. State of Mind”, „Shook Ones, Pt. II” czy „C.R.E.A.M.”.

Muzyka grana na żywo, za pomocą instrumentów, ma w sobie niepowtarzalną magię. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie przy okazji koncertów NPR Tiny Desk Concerts. Ostatni rapowy występ z serii, z udziałem legendarnego Scarface’a, osiągnął ponad 3 miliony wyświetleń w niespełna miesiąc. Co więcej, został on wybrany najlepszym rapowym koncertem NPR Tiny Desk Concerts.

Dziś natknęliśmy się na coś równie elektryzującego co w/w seria. Mowa tu o zespole OMA, czyli grupie muzyków z Manchester’u, która na początku stycznia wypuściła debiutancki album. Chłopaki od dłuższego czasu tworzyli instrumentalne cover’y rapowych klasyków. W końcu postanowili wyselekcjonować 14 pozycji i w ten sposób powstała płyta „Bread’n’Butter”. Znajdują się na niej, m.in. takie klasyki jak „Shook Ones, Pt. II”, „C.R.E.A.M.”, „The World is Yours” czy „N.Y. State of Mind”. Ten ostatni doczekał się nawet wersji wideo.

Album OMA „Bread’n’butter” miał swoją premierę 5 stycznia. Zakupić można go jedynie wersji cyfrowej, klikając TU.

OMA – Bread’n’Butter

1. N.Y. State of Mind
2. The Message
3. Do For Love
4. Doomsday
5. Electric Relaxation
6. Runnin’
7. Anti-Matter
8. Raid
9. You Know How We Do It
10. The World Is Yours
11. It Was A Good Day (Footsteps In The Dark)
12. Shook Ones, Pt. II
13. C.R.E.A.M. (Live Instrumental)
14. Rapp Snitch Knishes (Live Instrumental)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: