„Cały ten rap”, czyli Netflix zapowiada serial o polskim rapie

Opublikowano: 26/06/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Netflix ponownie bierze się za rap. Tym razem jednak polski. Tym sposobem po całkiem udanych produkcjach o rozwijaniu się gatunku w kolebce jego narodzin, jak „Ewolucja hip-hopu” czy „Rapture” teraz przeniesiemy się na nasze podwórko, by dowiedzieć się, jak „Cały ten rap” rozkręcał się w kraju nad Wisłą. Opowiedzą nam o tym natomiast sami twórcy rapu w Polsce.

Polski rap tak popularny, jak obecnie, nie był nawet w czasie największej prosperity UMC. Wiedzą o tym organizatorzy festiwali, koncertów, eventów, producenci parówek, jak i największe medialne molochy i wszelkiej maści korporacje, które dla chęci zarobku zgwałcą w przestrzeni publicznej wszystko, co zyskuje lub aktualnie jest mocno popularne. W tym całym zalewie, żeby nie powiedzieć ścieku, w którym obecnie paplają się wszyscy chętni na zarabianie na rapie, czasami znajdą się jednak ciekawe i wartościowe twory czy projekty. Czy takim będzie „Cały ten rap”, czyli dokumentalny serial właśnie zapowiedziany przez Netflix? O samej produkcji żadnych konkretów jeszcze nie zdradzono, na wyrokowanie zatem jest zbyt wcześnie. Wiemy natomiast, że twórcy serialu „Cały ten rap” do jego powstania zaangażowali twórców rodzimej sceny rapowej. Jest więc szansa, że będzie merytorycznie. W oczekiwaniu na traktujący o polskim rapie dokument „Cały ten rap” sprawdzić możecie z kolei te wspomniane na wstępie, a także inne, dostępne na Netflix, rapowe produkcje.

„Nic o nich bez nich. „Cały ten rap”, serial dokumentalny o polskiej scenie rapowej opisanej słowami jej twórców, już wkrótce w Netflixie”.

– Netflix

(Fot. główna – źródło: facebook.com/netflixpolska)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: