Czarface & MF Doom wydadzą wspólny projekt – mamy pierwszy singiel!

Opublikowano: 12/02/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Wszyscy headsi i fani abstrakcyjnego, komiksowego rapu dostają właśnie gęsiej skórki i wypieków na twarzach! I nie ma się co dziwić. Wszakże jeśli album wspólnie nagrywają tworzący trio Czarface Inspektah Deck, 7L & Esoteric oraz jeden z bardziej enigmatycznych raperów na scenie MF Doom to nie może być inaczej!

Wszyscy razem pasują do siebie wprost idealnie. Czarface to napędzany komiksami i kreskówkami o superbohaterach niezależny projekt, w którym wykręcone i często abstrakcyjne historie mieszają się z mocnymi punchami i bragga. Podwaliny pod styl Metal Face Dooma również dali komiksowi antybohaterowie, a największą inspiracją dla niego były w szczególności rysunkowe historie spod szyldu Marvela.
Nie dziwi więc, że artystyczne drogi Czarface i Dooma ostatecznie przecięły się. A wynikiem tej krzyżówki stylów i wspólnych fascynacji jest album „Czarface Meets Metal Face”, którego premiera zapowiedziana została na 30 marca.

Właśnie otrzymaliśmy pierwszy zapowiadający go singiel, na który wybrany został numer zatytułowany „Nautical Depth”. I już pewni być możemy, że wynikiem spotkania Czarface i MF Dooma będzie album pełen abstrakcyjnego storrytellingu, niecodziennych metafor, zaskakujących przenośni i porównań ale także społecznie zaangażowany i wymierzony przeciwko popkulturze. Dodatkowo podsycony sporą dawką komiksowej przemocy i specyficznego poczucia humoru. Czekamy!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: