Czy Otsochodzi przypomniał sobie, czym jest „RAP”?

Opublikowano: 23/01/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Sugerować mógłby tak tytuł świeżego singla, który właśnie wypuścił Otsochodzi. Ponadto, label 2020 obwieszcza, że obecnie 'renesans Otsochodzi trwa w najlepsze’. Entuzjazm fanów twórczości rapera sprzed czasu „Nowego Koloru” musimy jednak na wstępie ostudzić. „RAP” w wykonaniu Otso to nadal trap, aczkolwiek porządnie nagrany i bujający. Stanowiący jednocześnie pierwszy zwiastun „TTHE GRIND”.

Otsochodzi nadchodzące trendy wyczuć potrafi bezbłędnie. Najlepiej świadczy o tym olbrzymi komercyjny sukces OIO czy też wyraziste zaznaczenie swojej obecności w club2020. Obecnie natomiast wyczuć można powrót do głównego nurtu, chociaż niespieszny, klasycznego rapowego brzmienia. Nic zatem dziwnego, że i Młody Jan przypomina sobie, że na początku swojej kariery, z takim brzmieniem, również miał sporo wspólnego. Co prawda, jak zaznaczyliśmy na wstępie, nie świadczy o tym jeszcze zaprezentowany dzisiaj singlowy „RAP”, za którego produkcją stoi Lohleq. Wiele więcej nawiązań do klasycznego rapu znaleźć możemy w najnowszym klipie Otsochodzi, pod którym z kolei podpisał się Szerszeń. Podobnie jak przejaw powrotu do brzmienia mniej trapowego, a bardziej klasycznego, wyczytać możemy w oficjalnych materiałach prasowych towarzyszących premierze singla „RAP”.

„Na nowym albumie Otso usłyszycie zarówno monumentalne osiedlowe hymny czy kreślone pewną ręką trapowe bangery, jak też utwory skłaniające do głębszej, wielowątkowej refleksji. Renesans Otsochodzi trwa bowiem w najlepsze. Młody Jan uzupełnił w ostatnich latach zapasy muzycznego paliwa i twardo leci po swoje”.

– materiały prasowe 2020

„TTHE GRIND” stanowić będzie szósty solowy album Otsochodzi i następcę ubiegłorocznego, platynowego, „Tarcho Terror”. Wraz z ukazaniem się singla „RAP” jako pierwszej zapowiedzi „TTHE GRIND”, na stronie WWW.TTHEGRIND.COM wystartowała również przedsprzedaż wydawnictwa. Samą premierę zaplanowano na 5 kwietnia.

(Fot. główna – kadr z video „RAP”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: