WBW powraca w 2024 roku

Opublikowano: 23/01/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Wielka Bitwa Warszawska powraca. Grafiki fan page’a legendarnej bitwy freestyle’owej zostały odświeżone, podając adres strony tegorocznej edycji wydarzenia. Organizatorzy podają na niej dokładną datę WBW 2024.

Legendarna Wielka Bitwa Warszawska powraca. Przypomnijmy, że WBW odbywało się co roku od 2003 roku, aż do roku 2019. Wtedy to odbyła się ostatnia edycja, w której triumfował Koro. Kres, największej wtedy, bitwie freestyle’owej w Polsce położyła pandemia. I wielu z nas straciło już nadzieję na jej powrót, zadziało się coś niespodziewanego.

Kilka dni temu, na oficjalnym fan page’u wydarzenia, zaktualizowane zostały grafiki. Widnieje na nich adres strony WBW 2024. Po wejściu na nią, dostajemy potwierdzenie, że w bieżącym roku odbędzie się XVIII edycja imprezy. Na stronie znajduje się także zegar, odliczający dni do wydarzenia. Wynika z niego, że WBW 2024 zaplanowane jest na 15 marca.

Powrót Wielkiej Bitwy Warszawskiej na pewno cieszy starszych fanów stylu wolnego. Nie wiadomo jednak czy zainteresowani nim będą młodsi adepci stylu wolnego. Pod nieobecność WBW, w większych miastach pojawiły się ligi oferujące regularne ustawki. W siłę urosły też inne oraz nowe bitwy, takie jak Bitwa o Południe, Red Bull Kontrowersy czy Bitwa o Stocznię. Powracająca Wielka Bitwa Warszawska będzie zatem musiała naprawdę się postarać, żeby organizacyjnie dorównać konkurencyjnym bitwom i ściągnąć najlepszych zawodników w kraju.

Strona WBW 2024.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: