DJ 600V powraca z nowym materiałem! a my przypominamy Wam jego największe bangery

Opublikowano: 22/01/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Jak podaje portal cgm.pl legendarny warszwski DJ powraca z nowym projektem! Będzie to składające się z 6. numerów EP, które ukaże się najprawdopodobniej jedynie na winylu. 600V zaprosił na niego m.in. Parisha Smitha z EPMD, The Artifacts oraz Edo G!

Brzmi wybornie! Materiał zatytułowany został „600V presents Boombox Kings” i jak informuje autor kultowego „Szejsetkilovolt” jest on już po etapie masteringu, przy którym Volta wsparli DJ Eprom oraz Marek Walaszyk. Podzieliliśmy się, każdy dostał po dwa tracki” – opowiedział o pracy nad materiałem CGM-owi DJ 600V, dodając: 

„Stylistyka jak najbardziej tradycyjna. Wyciągnąłem z szafy starą bitmaszynę SP1200, której używałem na moich starych albumach”.

Data premiery wydawnictwa nie została jeszcze podana, wiemy jedynie, że najprawdopodobniej będzie on dystrybuowany przez też legendarną wytwórnię amerykańską Fat Beats oraz przez jeden z polskich labeli, który podany zostanie już niedługo. Okładka „600V presents Boombox Kings” prezentuje się za to następująco:

Materiałem „600V presents Boombox Kings”  jeden z pierwszych hiphopowych DJ-ów w naszym kraju przerywa trwającą już cztery lata ciszę w jego karierze. Ostatnim projektem muzycznym, w którym był on całkowicie odpowiedzialny za warstwę muzyczną to album „Since ’94” nagrany wraz z Jackiem The Ripper.
Ostatni natomiast producencki album DJ 600V wydał (niestety) prawie 14 lat temu! Był to krążek „Style (operacja zrób to głośniej)”, z którego pochodzi chociażby hit „Bujaka!” stworzony wraz ze składem Analogia!
Z resztą, z każdym swoim nowym projektem Volt dostarczał polskiemu hiphopowi nowe hity i milowe kamienie w jego rozwoju, a nazywać go jednym z ważniejszych DJ-ów na naszej scenie z pewnością przesadą nie będzie.
A z okazji tego, że powraca on z nowym materiałem przypomnijmy sobie kilka największych bangerów z krążków DJ-a 600 V. Nasz przegląd rozpoczęliśmy od najnowszych produkcji Sebastiana Imbierowicza i w takiej kolejności je dla Was zamieszczamy. Przy okazji mamy do legendarnego V.O.L.T. taką naszą małą prośbę o może jakiś oficjalny kanał w serwisach streaminowych.

Jest to zaledwie skrawek dokonań 600V od roku 1998 kiedy to ukazał się jego oficjalny debiut „Produkcja hip-hop” ze słynnym już podziałem na „jasną” i „ciemną” stronę. A jeśli nie znacie tego albumu, jak i pozostałych pozycji w dyskografii DJ Volta to gorąco zachęcamy Was do nadrobienia zaległości. Chociażby żeby sprawdzić jak na przestrzeni tych lat ewoluował nasz rodzimy hiphop. 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: