„Droga koguta” nie jest prosta

Opublikowano: 04/12/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Ósmy album studyjny Kaliego nadchodzi wielkimi krokami i to w bardzo krótkim czasie po wypuszczeniu poprzedniego. „Chudy chłopak” swoją premierę miał 7 czerwca bieżącego roku, natomiast „Droga koguta” na półki sklepowe trafi już 20 grudnia. Problem gwiazdkowych prezentów wydaje się w tym układzie być rozwiązany – dziękujemy, Marcin!

Czego możemy się spodziewać po nowej płycie? Jak sam tytuł wskazuje, inspirowana jest ona dalekowschodnią kulturą i będzie to słyszalne w warstwie muzycznej albumu. Flvwlxss przygotował dla nas mieszankę chińskich sampli z nowoczesnym brzmieniem, a Kali w swoim stylu doprawił to szczyptą ulicznych, życiowych tekstów. Azjatyckie inspiracje doskonale widać również w klipach, co widać już w pierwszym singlu promującym „Drogę koguta”, w którym gościnnie pojawił się Major SPZ.

Tytułowy drugi singiel z nadchodzącego albumu Kaliego potwierdza spójność formy nowego wydawnictwa. Znajdujemy w nim również potwierdzenie opisu pod klipem na YouTube, w którym czytamy: „(…) autor wypowiada się bezpretensjonalnie, rozliczając resztki niedopowiedzianych spraw, czyniąc Drogę Koguta agresywnym uzupełnieniem wydanego wiosną Chudego Chłopaka”.

Preorder „Drogi koguta” dostępny jest pod adresem https://www.ganjamafiashop.com/kali/preorder. Z zamówieniem krążka radzimy nie zwlekać, ponieważ preorder trwa tylko do 16 grudnia. Poza albumem na stronie zakupić można również longsleeve, t-shirt oraz kominiarkę z wzorami nawiązującymi do najnowszej płyty Kaliego.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: