„Gdzie jest Eis?” – coraz bliżej

Opublikowano: 13/09/2020
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

„Gdzie jest Eis?”. Na to pytanie odpowiedzi cały czas nie znamy. Jeszcze przed wakacjami natomiast przekazaliśmy Wam miłe info, że jesienią 2020 doczekać mamy się powtórnego wydania tego kultowego materiału. Jesień czuć już w powietrzu, wypatrujemy zatem na fonograficznym horyzoncie reedycji jedynej solowej płyty Eisa.

W znacznej mierze wyprodukowany przez Korzenia, dopieszczony złotym dotykiem Noona, krążek „Gdzie jest Eis?” na rynku ukazał się 3-go sierpnia 2003 nakładem T1-Teraz. Założony i prowadzony przez Arkadiusza Delisia label świętuje w tym roku okrągłą, dwudziestą rocznicę powstania. Ponowne wydanie jednej z najważniejszych płyt w katalogu tej wytwórni jest więc jak najbardziej zasadne. Zwłaszcza, że debiutancki i jedyny album Eisa ma obecnie status istnego białego kruka, a ceny zakupu albumu na aukcjach internetowych osiągają poziom horrendalny.

Arek Deliś zamiary wprowadzenia do sprzedaży reedycji albumu „Gdzie jest Eis?” zdradził w rozmowie z Misztalem z dustyroom.pl jeszcze w sierpniu tego roku. Zapis tej rozmowy, w bardzo fajnej formie, pojawił się również na Red Mull Music. Znaleźć możemy w nim wiele ciekawostek o płytach, które ukazały się z logo T1-Teraz na okładce. W tym również o samym albumie Eisa, rzecz jasna: „Jacek w trakcie nagrywania „Gdzie jest Eis?” miał ogromne ciśnienie na sukces i bardzo się nakręcał. Mówił, że rozjebie scenę, a jeśli mu się to nie uda, to kończy z nagrywaniem… Wymyślił sobie całą koncepcję płyty, dobrał producenta i zrobiliśmy bardzo dobrą robotę. Krążek wyszedł zdecydowanie za wcześnie, w złym czasie. Sprzedało się go tylko 5 tys. sztuk. Doceniony został dopiero po czasie”.

Z powyższego wywnioskować można również powód zniknięcia Eisa przed prawie piętnastoma laty. Wątpliwości rozwiewa także sam założyciel warszawskiej wytwórni: „Bardzo przeżył tę sprzedażową porażkę. Nie stał się najlepszym raperem w Polsce i dotrzymał słowa, bo skończył z rapem. Chciałem zrobić wznowienie płyty, ale Eis nie odbierał ode mnie telefonów. Obecnie chyba zmienił zdanie i mogę z uśmiechem powiedzieć, że po długich rozmowach doszedłem do porozumienia z firmą reprezentującą Jacka i reedycja „Gdzie jest Eis?” ukaże się na 99 procent jesienią 2020”. Czekamy z niecierpliwością, zwłaszcza że….

… w kwestii reedycji „Gdzie jest Eis?” zaczyna się dziać konkretnie. I widać to „na mieście”! Prowadzący fp Stare Zdjęcia Polskich Raperów wyśledzili bowiem małe zamieszanie na stołecznych miejscówkach, na których przed laty swoje klipy kręcił Eis właśnie! Teraz w tych miejscach przed kamerą stanęli Pezet, Otsochodzi i Bedoes! Co z tego wyniknie? Mocno ciekawi jesteśmy.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: