Ghostface Killah i Nas we wspólnym singlu „Scar Tissue”

Opublikowano: 05/05/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Ghostface Killah i Nas nagrali numer w duecie, na co słuchacze nowojorskiego rapu czekali od dawna. Zaprezentowany przed dwoma dniami singiel „Scar Tissue” stanowi pierwszy zwiastun albumu „Set The Tone”, nadchodzącego solo reprezentanta Wu-Tang Clanu, a mającego ukazać się nakładem Mass Appeal Records.

Ghostface Killah i Nas po raz pierwszy na bicie spotkali się niespełna trzydzieści lat temu. W numerze „Verbal Intercourse”, który znalazł się na wydanym w ’95 klasycznym „Only Built 4 Cuban Linx…” Raekwona. Na nagrany jedynie w ducie przez Tony’ego Starksa i Nasty Nasa musieliśmy jednak chwilę poczekać. Okazją stał się natomiast nadchodzący, solowy album Ghostface’a. Materiał zatytułowany „Set The Tone”, a mający ukazać ma się w założonej przez Nasira Jonesa wytwórni Mass Appeal Records. Obecność współautora wypuszczonego również niedawno singla „Define My Name” jest zatem tym bardziej uzasadniona. Za produkcję utworu „Scar Tissue” odpowiada z kolei szerzej nie znany jeszcze T the Human. Serwujący bardzo udany bit, na którym Ghostface Killah i Nas położyli swoje stylowe, oparte na gangsterskich porównaniach, braggadocio.

„Set The Tone” na ten moment nie ma jeszcze znanej daty premiery. Nie ujawniono także szczegółów albumu Ghostface’a Killah mającego ukazać się nakładem Mass Appeal. Co na nim znajdziemy jest o tyle ciekawe, że sam Ironman nową płytę zapowiada już od czterech lat i pierwotnie otrzymać mieliśmy sequel klasycznego „Supreme Clientele”. Następnie Ghost pochwalił się, że w prace nad jego nowym albumem zaangażowani są Kanye West i Mike Dean. Wówczas też ukazał się singiel z gościnnym udziałem Raekwona. A jeszcze później, że album ukaże się jedynie na platformie Stem Player. Singiel „Scar Tissue” wskazuje na kolejną zmianę wydawniczych planów GFK. Aczkolwiek logo Mass Appeal świadczy, że są już to plany, na szczęście, potwierdzone.

(Fot. główna: fragment okładki singla „Scar Tissue”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: