„Ambisonię” Plako Wajbera słychać już wszędzie

Opublikowano: 05/05/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Label Pretext doczekał się pierwszego albumu wydanego pod swoim szyldem. Mowa tu o „Ambisonii” Plako Wajbera, która swoją premierę zaliczyła 25 kwietnia i trafiła do oficjalnego odsłuchu.

Równo 1 grudnia label Pretext rozpoczął swoją działalność. Dzień ten uświetniła premiera numeru Plako Wajbera „Ile?. Jak się okazało, ów utwór był pierwszym z sześciu singli, zwiastujących solo mieszkającego w Warszawie rapera. Kolejno ukazały się „Endless”, „W powietrzu”, „magJA”, „Niech tańczą” i „Spalone mosty”.

Ostatni z klipów ukazał się 25 kwietnia, czyli w dzień premiery „Ambisonii”. Wtedy też reszta, z osiemnastu numerów na albumie, pojawiła się w sieci. Słuchacze, którzy jeszcze nie nabyli fizyka, mogli się przekonać, że warto. A przy okazji sprawdzić, jak wypadli zaproszeni na płytę goście. Do współpracy przy „Ambisonii” Plako zaprosił Sit-Beata, Numera Raz, Korsona, Pryksona Fiska, Obeka Morwina, Teslę, Marko Tadeusza, Samiego oraz Tobika. Za gramofonami zameldowali się z kolei DJ Mariano MBH, DJ Element, Markowy, DJ Bulb, DJ Gram, DJ Cutahead oraz DJ Chederac. Armię producentów na „Ambisonii” stworzyli z kolei DJ Mariano MBH, Markowy, Siódmy, KIVI, Fav, TNBTZ, Beatnotize, wodabeats, Tesla, Emek, Marko Tadeusz, Ras One i Dygnitarz808 & BreakJanek 60.

Premiera albumu Plako Wajbera „Ambisonia” miała miejsce 25 kwietnia. Jednego z 200 limitowanych fizyków zamówisz, pisząc na pretext.rec@gmail.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: