Mielzky i Pers ujawniają swoje „Durnemoce”

Opublikowano: 07/05/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

„Supermoce” w polskiej muzyce przez ostatni rok były bardziej niż popularne. Zapomnijmy jednak o tym. Teraz bowiem przyszedł czas na… „Durnemoce”! Najnowszy singiel duetu Mielzky x Pers, którzy tworząc repertuar “Do Tańca i Do Różańca”, a więc zarazem pół-żartem i pół-serio, odwrócić postanowili wydźwięk słynnego pierwowzoru.

Czy słyszeliście kiedyś o super-mocach, które są tak nadzwyczajne, że nie widać ich gołym okiem? Jeśli nie, to najwyższa pora sprawdzić nowy singiel Mielzky’ego i Persa. Współautorzy nadchodzącego albumu „Do Tańca i Do Różańca” puścili w nim bowiem wodze lirycznej fantazji, w sferze faktów pozostając jednak twardo na ziemi, i nagrali numer pełen rzadko obecnej dziś w polskim rapie autoironicznej zabawy słowem i konwencją. W ten oto sposób powstały „Durnemoce”. Pod względem muzycznym stanowiące natomiast kolejny popis Persa. A od strony wizualnej ujęte przez Szerszenia.

„Durnemoce” to trzeci już, po „Spokojnie bracie” oraz podwójnym „5 dych/Będzie się kręcił” singiel, którym Mielzky i Pers zapowiadają wspólny album „Do Tańca i Do Różańca”. Ten swoją premierę, nakładem 2020, zaliczy 17 maja. Co dokładnie Młody Ryszard Kalisz i Albatros z Lipna przygotowali na planowaną od dawna płytę w duecie, dowiecie się z tego miejsca. Przedsprzedaż wydawnictwa trwa z kolei na stronie www.dotancaidorozanca.com.

Mielzky i Pers chwilę po premierze nagranego w duecie albumu, ruszą także w trasę koncertową „Do Tańca i Do Różańca”. Na trasie Mielona i Marcela znajdą się kolejno Wrocław, Kraków, Poznań, Warszawa i Gdańsk. Szczegółowy harmonogram touru oraz bilety dostępne są na stronie bileterii Going.

MIELZKY-X-PERS-DO-TANCA-I-DO-ROZANCA-trasa-koncertowa

(Fot. główna, grafika – źródło: mat. prasowe 2020 label)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: