Jan-rapowanie & NOCNY zaskakują „Uśmiechem”

Opublikowano: 25/02/2020
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Wydawanie albumów bez zapowiedzi jest ostatnio u nas w modzie. Kolejnym raperem, który zdecydował się na taki ruch z zaskoczenia jest Jan-rapowanie, który w nocy z 24-go na 25-go lutego w sieci zamieścił swój najnowszy, zrealizowany w duecie z NOCNYm, krążek.

Co ciekawe, sklepowa premiera wersji fizycznej płyty zaplanowana została dopiero na 13-go marca. Duet Jan-rapowanie & NOCNY postanowił jednak odwdzięczyć się swoim fanom za zaufanie jakim obdarzyli go kupując poprzednie krążki w preorderze, i „Uśmiech” trafił do sieci przedpremierowo i za darmo: „Dwie poprzednie płyty zamówiliście znając tylko single, tym razem chcieliśmy się odwdzięczyć i podzielić się z Wami całym albumem z góry. Jeżeli płyta przypadnie Wam do gustu, zapraszamy do zakupu”. Przyznamy, że takie akcje zawsze przyjmujemy z niekrytym uśmiechem. Samo wytłumaczenie tytułu trzeciego wspólnego krążka Janka i Nocnego znaleźć możemy natomiast w pierwszym singlu promującym „Uśmiech”, który również nocną porą pojawił się na YouTube.

W zrealizowanym do numeru „Pilot” teledysku, który również swoją premierę zaliczył minionej nocy, zamieszczone zostały także wyjaśnienia przewrotnego dość tytułu nowej muzycznej propozycji Jana-rapowanie. Wyjaśnienia są dwa. Oficjalne: „Ta płyta to podsumowanie i zamknięcie pewnego okresu w moim życiu. Ostatnie trzy lata były dla mnie czystym szaleństwem. Czuje się jakbym właśnie zszedł z karuzeli. Muszę odpocząć. Nie wiem jeszcze gdzie, ani jak, ale wiem, że muszę. To także zamknięcie trylogii z serii Janek/Nocny. Dziękuje Nocny. Dziękuje SBM. Dziękuje newonce. Dziękuje, dziękuje. Dziękuje wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tej wesołej podroży… Jakby coś mi uciekało. W każdym razie wszystko się ułoży. Trzymajcie się, he!” Oraz wyjaśnienie numer dwa, przedstawiające wersję prawdziwą: „Jestem oporowo zmęczony. Mam o to do siebie trochę pretensji. Bo po pierwsze, na własne życzenie. A po drugie – jak można być zmęczony, dwudziestoletnim raperem, co? Zacząłem się zamykać na ludzi, przestałem lubić rozmawiać. Najlepiej mi, gdy po prostu siedzę w swoim pięknym mieszkaniu. Odpalam kadzidełko, popijam drinka i słucham muzyki z gramofonu. Mam trochę poczucie, że ucieka mi młodość, a jednocześnie wszyscy wokół powtarzają, że zazdroszczą mi tego, jak ona u mnie wygląda. Cały czas czuję. Jakby coś mi uciekało. W każdym razie wszystko się ułoży. Trzymajcie się, he!”

Wiecie już więc jakie nastroje towarzyszyły Jankowi przy pracach nad jego trzecią płytą z Nocnym. Będzie to ostatnie wspólne wydawnictwo duetu, ostatnie materiał wydany pod szyldem SBM Label oraz…. na jakiś czas ostatni numer Jana-rapowanie! „Na jakiś czas zawieszam działania muzyczne. Wyjątkiem są gościnki – te już dograne i te będące w sferze “byłoby super”. To koniec trylogii spod szyldu Janek/Nocny.
Mniej radyjka. Robię krok w tył, ale będziemy mogli się usłyszeć jeszcze raz w tygodniu. “Uśmiech” jest też ostatnią płytą, na którą miałem kontrakt z SBM. Jeszcze nie zastanawiałem się nad swoją muzyczną przyszłością, ale jeżeli miałbym odejść, to chyba tylko na swoje, także z góry dziękuję za propozycje”
– wyczytać możemy w mediach społecznościowych rapera.

Widzicie więc, że sporo się u Janka dzieje. Jak wyczytać możemy w oficjalnym opisie zakończenia płytowej trylogii duetu Jan-rapowanie & NOCNY, powodem tych zmian jest to, że „Janek trochę dojrzał, co nie znaczy, że przestał się uśmiechać”. A wypuszczony właśnie „Uśmiech” jest tych zmian efektem. Szczegóły i odsłuch nowego albumu Janka znajdziecie poniżej, po preorder natomiast odsyłamy Was do SBM Store

Jan-rapowanie-NOCNY-Uśmiech-okadka

Jan-rapowanie & NOCNY – Uśmiech

1. Pilot
2. Co ja wiem? (feat. Vito Bambino)
3. Thx
4. mY
5. Bąbelek
6. GŁÓWNY (cuty DJ Kebs)
7. CENTRALNY
8. Nie pomogę
9. Zapałki
10. Dziewczyny z klasy
11. Gap year
12. Nikt mi nie kazał

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: