„Jedziesz” z nowym singlem tria Łona x Krupa x Konieczny

Opublikowano: 16/08/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Łona x Konieczny x Krupa zaprezentowali drugi singiel sygnalizujący zbliżające się „TAXI”. Wspólne muzyczne wydawnictwo, którego proces powstania przybliża nam video towarzyszące zaprezentowanemu przed kilkoma dniami utworowi „Jedziesz”.

Kto miał okazję posłuchać wypuszczonego kilka tygodni temu utworu „Żeby nie skłamać”, ten wie, że nowy koncept-album Łony zapowiada się jako jedna z ciekawszych premier tego roku. Błyskotliwym tekstom znanym z dotychczasowego dorobku szczecińskiego rapera towarzyszą kompozycje stworzone przez perkusistę Andrzeja Koniecznego i saksofonistę Kacpra Krupę. To muzycy znani z takich składów jak Siema Ziemia czy Oly., jeśli mówimy o Koniecznym, oraz Kwaśny Deszcz i Skalpel Big Band, których szeregi zasila z kolei Krupa. Nie pierwszy raz występują jako duet. Oprócz wspólnego koncertowania i produkcji muzycznej, muzycy tworzyli bowiem, m.in. ścieżki dźwiękowe do animacji i spektakli teatralnych. Słychać to zresztą w ich intrygujących kompozycjach z albumu „TAXI”. Łączących elektronikę i hip-hop z akustycznym brzmieniem instrumentów i jazzową improwizacją.

„Jedziesz”, drugi singlowy zwiastun „TAXI” zaprezentowano natomiast wraz z wyjątkowym video, do którego scenariusz także napisał Łona. Wcielając się przy tym jednocześnie również w rolę reżysera. Sam obraz przybrał natomiast charakter dokumentalnego portretu Łony, Koniecznego i Krupy. Zaprezentowanego podczas przejażdżki po nocnym Szczecinie, w trakcie której twórcy opowiadają o swoich inspiracjach oraz kulisach pracy nad płytą.

„Andrzeja Koniecznego i Kacpra Krupę poznałem w 2020 r. przy próbach do koncertu kończącego „Projekt TAXI” w ramach poznańskiej Off Opery. Gig był na tyle ciekawy, że postanowiliśmy to kontynuować. Zaczęliśmy więc, jak to się fachowo mówi, robić piosenki — najpierw parę; później tyle, że starczyłoby na epkę, wreszcie tyle, że wyszedł nam pełnoprawy album. Andrzej i Kacper okazali się nie tylko doskonałymi muzykami, ale też wspaniałymi kompanami w tej podróży — po prostu świetnie się z nimi pracuje. Premierze dzisiejszego singla (link w pierwszym komentarzu) towarzyszy minidokument, w którym mówimy odrobinkę więcej o kulisach powstawania tej płyty”.

– Łona

„TAXI” zaplanowano na 13 października. Do czasu premiery albumu tria Łona x Krupa x Konieczny wydawnictwo nabyć można w limitowanej edycji na defjam.pl i sklep.dobrzewiesz.net. Rozszerzone wydanie „TAXI” jest o tyle ciekawsze, gdyż wzbogacone o trzy dodatkowe utwory. Specjalne remiksy oraz piosenkę „Aorta” z tekstem Jacka Budynia Szymkiewicza. Zmarłego w ubiegłym roku wokalisty szczecińskiej grupy Pogodno. A więcej o wspólnej płycie Łony, Krupy i Koniecznego dowiedzie się w tym, jak i tym miejscu.

(Fot. główna – źródło: mat. prasowe Def Jam Recordings Poland)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: