Kota the Friend już zaraz wyda nowy album

Opublikowano: 23/01/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kota the Friend na swoich studyjnych albumach sam sobie jest producentem. Wyjątek stanowi jednak seria „Lyrics to Go”, na której młodego twórcę usłyszeć możemy także na podkładach innych beatmakerów. Już zaraz ukaże się piąta odsłona cyklu, na którą bity, tym razem dostarczyli, m.in. Hit-Boy oraz Exile.

To już niemalże tradycja, że początek roku, a dokładniej styczeń, Kota the Friend spędza pod hasłem „tekstów na wynos”. Od czterech już bowiem lat, a w pierwszym miesiącu nowego roku, począwszy od 2020, Kota prezentuje kolejne odsłony serii „Lyrics to Go”. Serii, w której the Friend sprawdza się na bitach innych, niż swojego autorstwa. W przeważającej części, płyty zaliczające premierę w okolicach 18 stycznia zawierały podkłady autorstwa GC Beats. Na ubiegłorocznej odsłonie pojawił się także Statik Selektah, z którym Kota the Friend chwilę później zaprezentował „To See A Sunset”. Z kolei na „Lyrics to Go vol. 5” pojawiają się kolejni dobrze znani producenci.

Kota the Friend najnowsze „Lyrics to Go”, tym razem, nagrał na bitach, które dostarczyli Hit-Boy, Sango, Exile oraz wspomniany już Statik Selektah. Pod kilkoma produkcjami podpisał się także sam Kota. I tak jak poprzednie części, również „Lyrics to Go vol. 5” bazuje na numerach, a także teledyskach, stworzonych w różnych miejscach na świecie. Z tą różnicą, że w porównaniu do poprzedników, na nadchodzącym albumie kawałków, których tytuły określają miejsce powstania, jest znacznie więcej. Dwa z nich już poznaliśmy. Są to „Oregon” oraz „Yuma”. Pozostałe sprawdzić możecie na zamieszczonej poniżej trackliście „Lyrics to Go vol. 5”. A usłyszymy już 25 stycznia, kiedy nowy album Kota the Frienda zaliczy swoją premierę.

KOTA the Friend - Lyrics to Go vol. 5 - album cover art

Kota the Friend – Lyrics to Go vol. 5

 1. Beijing (prod. Hit-Boy)
 2. Tulum (prod. Hit-Boy)
 3. Big Bear (prod. Sango)
 4. Milan (prod. Exile)
 5. Backstage in Minneapolis (prod. Kota the Friend)
 6. Alabama Hills (prod. Kota the Friend)
 7. Yuma (prod. Exile)
 8. Evergreen (prod. Kota the Friend)
 9. Vienna (prod. Statik Selektah)
 10. Oregon (prod. Kota the Friend)
 11. Vietnam (prod. Exile)
 12. Robben Island (prod. Kota the Friend)

(Fot. główna – kadr z video „Yuma”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: