Kritaczi zaprasza na „Imielin”

Opublikowano: 27/01/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kritaczi to jeden z pionierów warszawskiej sceny hiphopowej. Raper, którego kojarzymy chociażby z płyt Warszafskiego Deszczu i OMP od lat działa swoim rytmem w podziemiu, angażując się w różne ursynowskie projekty. Tym razem jest podobnie, z tą tylko różnicą, że singlowy „Imielin” to zapowiedź drugiego, w pełni solowego, materiału.

Kritaczi kojarzyć możecie jako reprezentanta MOP Składu i współtwórcę warszawskiego duetu Metropolia. A także jako jednego z raperów, którzy znaleźli się w elitarnym gronie zyskującym możliwość nagrania swoich numerów na kultową już składankę Tytusa pt. „Enigma Prezentuje: 0-22-Underground Vol. 1”. Ursynowski raper udzielił się też gościnnie na płytach Warszafskiego Deszczu i wilanowskiego OMP. Legalny fonograficzny debiut zaliczył dopiero jednak w 2006 roku jako członek Hardkorowego Brzemienia wydającego wówczas płytę „Mamy to co chcemy”. Z kolei na pierwsze solowe wydawnictwo, czyli album „Jeden z Nas” przyszedł czas w roku 2011 roku. Następnie, w 2014, Kritaczi realizował się w ramach zespołu Trymiga , a dwa lata później połączył siły z Nastykiem, czego efektem była płyta „Stan umysłu”.

Teraz, w 2022 roku, Kritaczi wraca z drugim, w pełni solowym albumem. Będzie to płyta zatytułowana „Metropolia”. Pierwszym jej zwiastunem jest natomiast „Imielin”. W tą singlową wycieczkę na swoją dzielnicę Krit zabiera słuchaczy w rytm beatu, który dostarczyli Whølelife i Andrzej Dybiec, wspomagający się z kolei brzmieniem żywych instrumentów. Takich jak saksofon w rękach Marceliny Kopyt czy skrzypce, na których zagrał Stanisław Gromadowski. Swoje trzy grosze dorzucił, miksujący i masterujący całość, DJ 600V. Singlowy „Imielin” ukazany został również na klipie. Jego autorem jest z kolei Kamil Nastyk.

„Metropolia” to album, którym Kritaczi składa hołd swoim muzycznych i środowiskowych korzeniom. To Ursynów pełną gębą, gdzie z życia wzięte historie przeplatają się z czystą hiphopową zajawką. Nowa płyta Krita to zarazem zwieńczenie 25-letniej przygody z rapem. Domknięciem tej klamry jest natomiast głośno artykułowana pamięć o bliskich i znajomych, których nie ma już między nami. Na tą solidną dawkę nowych sąsiedzkich opowieści złoży się 14 premierowych utworów. Światło dzienne ujrzą one dokładnie 22-go lutego. Do tego czasu album „Metropolia” zamawiać możecie w tym miejscu.

Kritaczi-Metropolia-okładka-albumu
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: