Kuba Knap robi rap „Tak jak wtedy”

Opublikowano: 08/07/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Ledwo zapowiedziany projekt „Działa u Knapa” już wydaje owoce. W sieci pojawił się klip do numeru „Tak jak wtedy”, na bicie DJa Mariano MBH. Najprawdopodobniej jest to pierwszy singiel z solowego albumu, który Kuba Knap zapowiedział na swoich social media.

Najbliższy rok w wykonaniu Kuby Knapa powinien obfitować w dość częste premiery. Reprezentant WCK zapowiedział bowiem niecały tydzień temu projekt „Działa u Knapa”. W dużym skrócie, w jego ramach Kuba wypuści około 50 numerów przez najbliższy rok. Wszystko rozpocząć ma solowy album warszawskiego rapera.

Bardzo możliwe, że pierwszy numer z zapowiedzianego przez Knapa solo, jest już w sieci. Mowa tu o kawałku „Tak jak wtedy”, na bicie DJa Mariano MBH. Kuba odnosi się w nim do swojej przeszłości, co doskonale komponuje się z klipem do utworu. Blutopia Studio, czyli Kaietanovich, stworzył obrazek z archiwalnych ujęć przedstawiających Knapiora i jego przyjaciół. Całość poprzebijana jest aktualnymi ujęciami rapu na warszawskim blokowisku.

Numer „Tak jak wtedy” Knap okrasił wpisem, opowiadającym nieco więcej o projekcie „Działa u Knapa”:

„Wszystkie moje działania z ludźmi mają wspólny mianownik – chodzi o budowanie wspólnoty i wzmacnianie w niej relacji między ludźmi za pomocą tworzenia- głównie muzyki, ale również rękodzieła, rzemiosła i ogólnie każdego rodzaju współtworzenia dzieła. Odbywa się to głównie na moim gospodarstwie oraz w zaprzyjaźnionych studiach muzycznych, ale znam mnóstwo miejsc w Polsce, w których ta idea kwitnie niezależnie ode mnie. Język niedestruktywnego, nieofensywnego tworzenia, przetwarzania świata wynikającego z pasji, z potrzeby ducha, uważam za najbardziej uniwersalny język, dzięki któremu możliwe jest porozumienie między z pozoru bardzo różnymi osobami.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: