LL Cool J będzie miał swoją stację radiową z klasykami rapu

Opublikowano: 22/11/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

I wszystko! Bo czego chcieć więcej! W dobie hiphopu zdominowanego przez autotune i mumble rap zapowiedziano powstanie nowego kanału radiowego w USA o nazwie „Rock The Bells”. Ideą nowej stacji radiowej jest łączenie różnych pokoleń wychowanych w kulturze hiphopu, oddanie hołdu jego pionierom i innowatorom oraz dalszy jego rozwój. 

Na falach „Rock The Bells” usłyszeć będziemy mogli wachlarz klasycznych hiphopowych treści, sporą dawkę muzyki oracz oczywiście wywiady, zarówno z weteranami rapowej sceny, a jak i z młodszymi jej reprezentantami.

Na prowadzącego nowo powstały kanał i głównego selektora treści w nim emitowanych wybrany został LL Cool J, który słynie ze swojego zamiłowania do radia właśnie (przypomnijmy, że wydany w 1985 r debiut LL’a zatytułowany został „Radio” właśnie). Nazwa kanału również zaczerpnięta została z twórczości Jamesa Todda Smitha, a konkretnie jest ona tytułem jednego z numerów jakie znalazły się na jego kultowym debiucie:

W wydanym oświadczeniu prasowym swój udział w „Rock The Bells” LL Cool J skomentował następująco:

„Moja miłość do hip-hopu jest głęboka, a ja jestem pasjonatem przywracania szacunku jej dziedzictwu. Będziesz w stanie jeździć samochodem z dziećmi i cieszyć się muzyką, w której dorastałeś, a jednocześnie nauczysz się czegoś. Więc będzie to prawdziwa fajna hybryda … możemy zjednoczyć pokolenia, a nie je dzielić.”

„Rock The Bells” za pośrednictwem dystrybutora Sirius XM Satellite Radio swoją działalność rozpocząć ma w 2018 roku. Kanału słuchać będziemy mogli za pośrednictwem strony www.siriusxm.com oraz przy użyciu aplikacji mobilnych Sirius XM. 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: