Maciej Spons, Ghostface Killah i Kościey we wspólnym singlu

Opublikowano: 04/07/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Maciej Spons zaprezentował właśnie numer, do którego dograli się Kościey oraz legendarny Ghostface Killah. Założyciel Miami Hit Music singlem pt. „Patrz komu ufasz 2.0” promuje właśnie wydany, solowy album „Siren Head”, na którym wśród gości znaleźli się także Conway the Machine i Juvenile.

Maciej Spons wie, jak zwrócić na siebie uwagę. Kwestią czasu było zatem, aż twórca określany jako „jeden z ojców chrzestnych polskiego trapu” ( – brakkultury.pl) czy „jeden z pierwszych polskich traperów” ( – goodkid.pl) nas również swoją twórczością zainteresuje. Stało się to dzisiaj, wraz z opublikowaniem singla „Patrz komu ufasz 2.0”. Tytułem nawiązującego, rzecz jasna, do klasyka ze „Skandalu” Molesty. W oczy natomiast rzucający się, przede wszystkim, na dopisane przy kawałku „featy”. Maciej Spons w utworze tym dokonał bowiem zaskakującego zestawienia, tworząc numer, do którego gościnnie zwrotki dograli Kościey oraz Ghostface Killah z Wu-Tang Clanu. Ciekawie, prawda? „Patrz komu ufasz 2.0” stanowi kolejny singiel promujący właśnie wydany album „Siren Head”, na którym zaskoczeń uświadczymy jeszcze więcej.

„Siren Head” to piąty już album Macieja Sponsa. I kolejny, na którym usłyszymy również raperów ze Stanów. Na tych wcześniejszych, jak np. „nie ma za co” czy „Kawa i Kryształ” uświadczyć możemy gościnnie zwrotki, które nagrali Krizz Kaliko, KXNG Crooked, Fredro Starr, Chino XL, Swifty, Ras Kass, Planet Asia, Curren$y czy MC Eiht. Wydane w dniu dzisiejszym „Siren Head” swoją obecnością urozmaicili z kolei Mada oraz wspomniani już wcześniej Conway the Machine, Juvenile, Kościey i Ghostface Killah. Trzeba przyznać, ma Maciej Spons rozmach przy nagrywaniu swoich rzeczy. A jak to się dzieje, że albumach Polaka znaleźli się tak rozpoznawalni raperzy ze Stanów. Z odpowiedzią przychodzi sam Spons, który o swoich działaniach opowiedział Dawidowi Bartkowskiego w wywiadzie zamieszczonym na goodkid.pl.

„Oczywiście większość wygląda tak, że wysyłasz kasę i masz zwrotkę. Wiele jest komentarzy typu „zapłacił i mu się dograł” i tak to wygląda. Twój idol również zapłacił i mu się ktoś dograł. Rap w USA to przemysł. 2 Chainz kasował w swoim prime dużo kasy za zwrotkę i było pełno chętnych. Dwa lata temu NBA Young Boy wycofał zwrotkę u The Game’a, bo dograł się, ale mu nie zapłacili. W Stanach traktują muzykę jak sklep, dogrywają się na ślepo do każdego, przykładowo Bizarre z D12 teraz nagrywa za 100$.
Co do mojej muzyki i featów po premierach to jak oznaczałem raperów to udało mi się potem wymieniać głosówkami. Na następnej płycie na pewno będzie Ghostface Killah, AB Soul oraz kilka osób z Polski, z którymi nie miałem okazji współpracować, a mają większy fame ode mnie”.

– Maciej Spons

Maciej Spons album „Siren Head” wydał w dniu dzisiejszym nakładem założonego przez siebie labelu Miami Hit Music. Tracklistę płyty sprawdzić możecie poniżej, gdzie dostępny jest także odsłuch materiału.

„Nowy album „Siren Head” wleciał już na platformy streamingowe. Na płycie znajdziecie kilka ciekawych featów od Conway the Machine, Juvenile, Ghostface Killah, Koscieya i Mady. Bitowo jest trochę inny niż to do czego Was przyzwyczaiłem ale potrzebuje odskoczni od typowego dla siebie brzmienia. Jest to mój drugi album w tym roku ale chyba nie ostatni 🥶 Będę chciał stworzyć swój kanał nadawczy na insta gdzie będzie pisał newsy i ciekawostki na temat mojej muzyki”.

– Maciej Spons
Maciej Spons - Siren Head - okładka albumu

Maciej Spons – Siren Head

  1. Intro
  2. Złote sztućce
  3. Szczypta ft. Mada
  4. Underground Kingz ft. Conway the Machine
  5. Playa ft. Juvenile
  6. Artur Koziej
  7. Scam
  8. Wiedza o społeczeństwie
  9. Patrz komu ufasz 2.0 ft. Kościey, Ghostface Killah
  10. Outro

(Fot. główna – okładka singla „Patrz komu ufasz 2.0” / źródło: facebook.com/spons.mhm)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: