Mezo 20-lecie „Mezokracji” świętuje z Afu-Rą

Opublikowano: 31/01/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Mezo zaskoczył rapową scenę, publikując trailer klipu, nagranego do numeru z Afu-Rą. Utwór, „Legacy”, znajdzie się na jubileuszowej kompilacji z okazji 20 lat od wydania debiutanckiego albumu poznańskiego rapera, „Mezokracja”.

Nie da się ukryć, że Mezo to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny rapowej. Dla wielu jest on też jednym z największych kozłów ofiarnych naszego podwórka. W czasach kiedy rap w Polsce był wciąż dość jednokolorowy, Mezo eksperymentował z nim, dodając mu więcej kolorytu niż koledzy ze sceny. Jak to się skończyło? Chyba historii 'hip-hopolo’ żadnemu słuchaczowi rapu przytaczać ponownie nie trzeba. Po latach, obserwując obecne poczynania raperów, zastanawiamy się tylko czy Mezo rzeczywiście aż tak zbezcześcił świętą muzykę zza Ocenu, czy jednak należą się autorowi „Mezokracji” przeprosiny?

W tym roku mija 20 lat od premiery przełomowego albumu Meza, „Mezokracja”. Z tej okazji poznański MC przygotowuje jubileuszową składankę, na której znajdzie się wyjątkowy numer. Lajner nagrał bowiem utwór, „Legacy”, na bicie P.A.F.F., w którym gościnnie pojawi się nowojorski raper, Afu-Ra. Wczoraj na profilu Meza pojawiła się zapowiedź wideo utworu, opatrzona następującym komentarzem:

„Rok temu bym w to nie uwierzył… Już za kilkanaście dni premiera teledysku do numeru LEGACY w którym gościnnie wspiera mnie absolutna legenda, nowojorski raper Afu-Ra, mój idol z lat największej hip-hopowej zajawy. Utwór znajdzie się na jubileuszowej kompilacji z okazji 20 lat od wydania debiutanckiego albumu Mezokracja, który pojawi się także w wersji na winylu. Final countdown… 20.02.2023”

– Mezo

(fot. główna – @wrazowski)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: