Mezo i Afu-Ra przedstawiają swoje „Legacy”

Opublikowano: 20/02/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Zapowiadany od końca stycznia numer Mezo z nowojorskim raperem, Afu-Rą, doczekał się premiery. Numer, „Legacy”, znajdzie się na jubileuszowym winylu, który będzie kompilacją najpopularniejszych utworów poznańskiego rapera.

Pod koniec stycznia Mezo zasygnalizował, że w drodze jest jego wspólny numer z Afu-Rą. Wielu słuchaczy żywo zainteresowało się tą informacją, wyczekując 20 lutego. W końcu kooperacje polsko-amerykańskie w rapie to zawsze coś, co warto sprawdzić. Sam Afu-Ra ma w Polsce trochę fanów i odwiedzał nasz kraj niejednokrotnie, grając w różnych miastach. Coraz liczniejsze są też głosy, że Mezo został w przeszłości zbyt pochopnie skazany na ostracyzm środowiska, a w gruncie rzeczy technicznie raperem jest dobrym.

Dziś w sieci pojawił się numer, „Legacy”, do którego bit wyprodukował P.A.F.F. Przypomnijmy, że powstał on z okazji 20-lecia premiery albumu, „Mezokracja”. Dodatkowo, z racji okrągłego jubileuszu pierwszego nielegala Meza, wytłoczony zostanie winyl ze zbiorem najpopularniejszych kawałków poznańskiego rapera. Znajdzie się na nim właśnie tytułowe, „Legacy”, ale także premierowy numer z Liberem.

Co do samego singla z Afu-Rą, P.A.F.F. postanowił wykorzystać sampel z utworu, „Mezokracja”, i podać go w nieco innej formie. Mezo chyba mocno wziął sobie do serca słowa wielu słuchaczy, że mimo popowej łatki, technicznie jest całkiem niezły i wleciał z całkiem dobrze poskładanymi wersami. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że jego flow jest przedpotopowe i mocno od linijki. Mimo wszystko, poradził sobie, naszym zdaniem, i tak lepiej niż zaproszony gość, który lata swojej świetności ma już chyba za sobą.

W lekki dysonans wprowadza też klip, autorstwa Maciej Olejniczaka, będący w znacznej większości klasycznym obrazkiem z nawijką do kamery. W pewnym jednak momencie widzimy scenę z utworu, „Sacrum”, jednak tym razem Mezo gra w szachy nie z Kasią Wilk, a z… Afu-Rą. No i trochę nie wiemy czy miało to być spoko nawiązanie, czy żart, ale generalnie wyszedł trochę krindż.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: