Obywatel MC jak „Carlito Brigante” wraca do domu

Opublikowano: 11/10/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kojarzycie zapewne postać Carlito Brigante graną przez Pacino? A pamiętacie album „Witaj w Domu”, z którym przed rokiem powrócił Obywatel MC? Premierowym teledyskiem obrazującym utwór pt. „Carlito Brigante” przypominamy Wam zarówno o klasyku Briana De Palmy, jak i ostatniej solowej płycie współtwórcy trójmiejskiego składu Deluks. A także grupy PCP.

Zacznijmy zatem od początku, czyli filmu „Carlito’s Way”. Jeśli komuś zdarzyło się nie widzieć tego gangsterskiego klasyka Briana De Palmy z 1993 roku to wraz z Obywatelem MC spieszymy z krótkim z wyjaśnieniem. Carlito Brigante to 'człowiek z kryminalną przeszłością, który po wyjściu z więzienia szuka spokoju ducha, bezpiecznej przystani, która pozwoli zapomnieć o błędach przeszłości i pozostawić za sobą mrok’.

„To historia, z którą się utożsamiam. Wiem co to stąpać po grząskim gruncie i mimo tego, że w pewnym momencie życia zostawiłem za sobą uliczne interesy, a azylem okazała się kultura Hip-Hop i rodzina, to niechciana przeszłość wracała i dawała o sobie znać…film ukazuje konflikt, który rozgrywa się w umyśle granej przez Al’a Pacino postaci, podobny konflikt sam musiałem przepracować stąd tytuł numeru 'Carlito Brigante'”

– Obywatel MC

Obywatel MC numer „Carlito Brigante” nagrał na produkcji, pod którą podpisał się Macios. Skrecze do numeru dołożył natomiast DJ Flip. Klip obrazujący ten utwór, powstały we współpracy z odpowiedzialnym za montaż i zdjęcia Stefanem Augustinem jest drugim teledyskiem promującym wypuszczony w 2021 roku album „Witaj w Domu”. Płyta stanowi czwarte solowe wydawnictwo Obywatela MC. Znanego także jako Kear, weterana zarówno trójmiejskiej, jak i ogólnopolskiej hiphopowej kultury. Więcej informacji o tym materiale znajdziecie w tym miejscu. Fizyczne wydania „Witaj w Domu”, jak i cyfrowy odsłuch albumy znajdziecie natomiast na stronie www.obywatelmc.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: