Recha mistrzem Red Bull KontroWersy 2022

Opublikowano: 11/10/2022
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

W ubiegłą sobotę odbyła się 6 edycja bitwy freestyle’owej, Red Bull KontroWersy, która, zdaje się na dobre zastąpiła legendarne WBW. Spośród 16 finalistów najlepszy okazał się Recha, który w finale pokonał Ksywę. Co więcej, olsztyński MC przerwał tym samym znakomitą passę Koro, dotychczasowego, trzykrotnego mistrza bitwy.

Legendarne WBW chyba na dobre zniknęło już z freestyle’owej mapy Polski. Ostatnia edycja Wielkiej Bitwy Warszawskiej miała miejsce w roku 2019, a o wznowieniu jej organizacji ani widu, ani słychu. Szkoda. Kiedy bowiem w kraju powstają ligi freestyle’owe, dające możliwość startu i rozwoju MC’s z różnych części kraju, zapotrzebowanie na coroczny, ogólnopolski, generalny sprawdzian umiejętności jest tym większe.

Natura jednak nie lubi próżni i śmiało możemy powiedzieć, że miejsce WBW, jako najbardziej prestiżowej wolno stylowej bitwy roku, sukcesywnie zajmuje Red Bull KontroWersy. Zawody te co roku stają się coraz bardziej popularne. Przyciągając nie tylko najlepszych zawodników, ale coraz liczniejszą publikę z całego kraju. Tegoroczna edycja była już 6 z kolei. Przypomnijmy, że 3 ostatnie zdominował ostatni mistrz WBW, Koro.

Red Bull KontroWersy 2022 poprowadził Filip Rudanacja. Szesnastu finalistów, w tym aktualnego, trzykrotnego mistrza bitwy, oceniała trójka jurorów: Te-Tris, Filipek i Bober. Oczywistym jest, że największym faworytem do stanięcia na najwyższym stopniu podium i obronienia po raz trzeci pasa mistrzowskiego był Koro. I co? I Recha, yo! Olsztyński freestyle’owiec trafił na Koro w 1/8 finału. I zwyciężył. Tym samym zapewniając sobie miejsce w półfinale. Tam z kolei trafił na weterana polskiej sceny freestyle’owej, Kaz’a. Ten pojedyne Recha również rozstrzygnął na swoją korzyść. Bossem ostatecznym na drodze Rechy, by triumfalnie zakończyć ten wieczór, okazał się Ksywa. Po 3 rundach rzucania punchline’ów w różnej tematyce i konwencjach, wielkim mistrzem Red Bull KontroWersy został Recha.

Red Bull KontroWersy 2022 – komentarz Zwycięzcy

Recha swoje freestyle’owe skillsy regularnie szlifuje także na regularnych, współorganizowanych przez nas ustawkach w ramach Poznań Freestyle League. Zwycięzcę Red Bull KontroWersy 2022 poprosiliśmy o krótki komentarz po triumfalnym zakończeniu tego wydarzenia.

„Jaram się, że wkraczam do dużego świata freestyle’u z takim uderzeniem. Od dawna czułem, że zasługuje by być postrzegany jako górna półka i cieszę się w końcu, że do tego dojdzie. Dodatkowo wygrana z ksywkami, którymi się jarałem oglądając walki parę lat temu napędza tę radość”.

– Recha

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: