Phife Dawg „Forever” – poznaliśmy tracklistę płyty

Opublikowano: 15/03/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Od ponad roku wiemy już, że drugi, pośmiertny niestety, album współtwórcy kultowego A Tribe Called Quest ujrzy światło dzienne. Właśnie poznaliśmy szczegóły wydawnictwa zatytułowanego „Forever”. A co najważniejsze, premiera płyty czeka nas już za tydzień. Dokładnie w dzień szóstej rocznicy śmierci Phife Dawga.

Phife Dawg, wskutek powikłań związanych z cukrzycą, odszedł z tego świata 22-go marca 2016 roku. By oddać hołd temu nieodżałowanemu i utalentowanemu raperowi i kompanowi Q-Tipa, Aliego i Jarobiego z ATCQ, w ten dzień ukaże się album „Forever”. Prace nad tym wydawnictwem trwały blisko pięć lat. Drugi solowy album The Five-Footera udało się natomiast ukończyć dzięki wskazówkom, które został sam Phife Dawg. Współtwórcy płyty „Forever”, w tym najbliższy przyjaciel Phife’a, a zarazem współproducent albumu, DJ Rasta Root, przyznają, że ukończenie tego materiału nie było prostym zadaniem. Prace nad płytą udało się jednak zakończyć, a finalnie znalazło się na niej 13. utworów. Okładką, jak i szczegółami albumu „Forever”, na tydzień przed zaplanowaną premierą, podzielił się właśnie wspomniany DJ Rasta Root.

Na albumie „Forever” najważniejszy jest oczywiście Phife Dawg. Kolejnych utworów autorstwa The Funky Diabetica nie będzie już bowiem dane nam usłyszeć. Atrakcyjność tej płyty potęguje natomiast grono zaproszonych gości towarzyszących Malikowi Taylorowi na ostatnim albumie. Jacy twórcy zyskali szansę dograć się do utworów, które został po sobie Phife Dawg? Obecność zarówno Q-Tipa, jak i Busty Rhymesa, na tej płycie wydaję się być wręcz oczywista. O tym, że w powstanie „Forever” zaangażował się również Redman, wiedzieliśmy dzięki zaprezentowanym już wcześniej singlom. W kolejnych natomiast utworach na pośmiertnym albumie The Five-Foot Assassina pojawili się również Rapsody, duet Little Brother, Cheryl Boyce-Taylor, Illa J oraz Maseo i Pos z zespołu De La Soul.

Brzmienie albumu „Forever” spoczęło z kolei na rękach takich producentów jak, między innymi 9th Wonder, Khrysis, Potatohead People, G-Koop, Angela Winbush, The Roux oraz wspomniany już DJ Rasta Root. Za jeden beat na albumie Phife Dawga odpowiedzialny jest także równie nieodżałowany J Dilla. Produkcję Jay Dee użyto w numerze pt. „Nutshell Pt. 2”, który mogliśmy już usłyszeć wcześniej w singlowej formie. Już 22-go marca natomiast będziemy mogli, po raz pierwszy, przesłuchać w całości drugi solowy album Phife Dawga.

Phife-Dawg-Forever-album-cover-art

Phife Dawg – Forever

01. Cheryl’s Big Son (Intro)
02. Only A Coward
03. Fallback (Feat. Rapsody & Renée Neufville)
04. Nutshell Pt. 2 (Feat. Busta Rhymes & Redman)
05. Sorry (Feat. V.Rich)
06. Dear Dilla (Reprise) (Feat. Q-Tip)
07. Wow Factor (Feat. Maseo of De La Soul)
08. Residual Curiosities (Feat. Lyric Jones)
09. God Send (Feat. Dwele)
10. Round Irving High School (Feat. Cheryl Boyce-Taylor & Angela Winbush)
11. French Kiss Trois (Feat. Redman & Illa J)
12. 2 Live Forever (Feat. Pos of De La Soul, Little Brother & Darien Brockington)
13. Forever

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: