R.I.P. DMX, reakcje branży po śmierci legendarnego MC

Opublikowano: 10/04/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

To nie jest szczęśliwy tydzień dla fanów muzyki. 9 kwietnia. swoją ostatnią walkę, niestety nie zwycięsko, zakończył DMX…

Legendarny raper zmarł w wieku 50 lat w wyniku doznanego tydzień wcześniej ataku serca. Rapowe środowisko natychmiast zareagowało na tą dramatyczną stratę. W sieci pojawiły się liczne, zamieszczone przez największe gwiazdy hiphopu i muzyki w ogóle, kondolencje i wpisów wyrażające słowa smutku po śmierci Dark Man X’a. Niektóre z nich zamieszczamy poniżej. Odejście DMX’a poruszyło mocno również polskich twórców. Na śmierć Earla Simmona zareagowali między innymi Wdowa, Peja, Kali, Słoń i Ten Typ Mes. Tragedia mocno poruszyła również Tau, który na beacie do kultowego „Sllipin'” nagrał numer X’owi dedykowany. Amatowski natomiast w jednym utworze połączył numer DMX’a i również zmarłego w tym tygodniu, nieodżałowanego Krzysztofa Krawczyka.

Amatowsky

„Ten remix jest ukłonem dla Krzysztofa Krawczyka oraz Earl’a Simmons’a znanemu całemu światu jako DMX.
Spoczywajcie w pokoju”.

Tau

„(…) Chcę uczcić jego pamięć (utworem, który napisałem i nagrałem dziś w nocy) z kilku powodów – od wielu lat obserwowałem jego ścieżkę kariery, a później drogę nawrócenia i walki z demonami przeszłości. Mówił i pisał dużo o Panu Bogu, miłości, dobru. I choć upadał, to był człowiekiem walki i pragnienia zjednoczenia się z żywym Bogiem. Utożsamiam się z tą ścieżką poniważ jako nawrócony człowiek (8 lat temu oddałem życie Jezusowi) prowadziłem ciężkie walki ze swoimi grzechami. Rozumiem jego walkę. (…)”

Peja

„Żegnaj swirze z Yonkers. Dziękuję za wszystko czym obdarowałeś mnie za życia. Byłeś ze mną w najgorszych momentach. Mam nadzieję, że po drugiej stronie ułożysz sobie lepiej i zaznasz szczęścia”.

Wdowa

„I know you were „ready to meet him”. rest in peace. thank you king”

Ten Typ Mes

„Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP”

Słoń

„DMX był i jest słuchamy od czasów głębokiego liceum….Kilka tygodni temu zacząłem słuchać sobie chronologicznie jego płyt żeby zobaczyć jak się rozwijał, jak ewoluował jako artysta. NIEZLICZONE ilości imprez przy jego muzyce”

Fu

„Dla mnie był i zawsze będzie raperem o oryginalnym, szczególnym i wyjątkowym stylu rapowania (…)”

Kali

„(…) Pamiętam, jak DMX zdobył się na odwagę by „zatrzymać deszcz”, przeciwstawić sie „im”, za co zapłacił najwyższa cenę. Pamietam, że to dzięki niemu chciałem nucić te wszystkie melodie i stać się poważnym MC z poczuciem misji, przekazem. Zapomniałem jak dużo się od niego nauczyłem… Spoczywaj w pokoju dobra duszo. Zrobiłeś swoje. Teraz my powstrzymamy deszcz. Zaszczyt być fanem. RIP”

Eve

„(…) You were one of the most special people I have ever met. Full of Humour, talent, wisdom, honesty and love and most of all loyalty (…)”.

Busta Rhymes

„(…) I love you Eternally X. For infinity lifetimes I will forever love you Big bro. Rest Easy Beloved. Rest”.

https://www.instagram.com/p/CNdFMNvipcs/

Swizz Beatz

„(…) My brother we will never let them forget your name and you will live forever F.A.M.E🌹 Long live King DMX THE GREAT (…)”. 

DJ Premier

„Rest in Power DMX”

Nas

„Gods Poet. I Love You”

https://www.instagram.com/p/CNc_5MQBB4p/

LL Cool J

„You did everything you came to do. You impacted the world. You went from the underdog to the Big Dog. I’m honored we got to work together (…)”

https://www.instagram.com/p/CNdLpvWJrkX/

Missy Elliot

„Even though you had battles you TOUCHED so many through your MUSIC and when you would PRAY so many people FELT THAT! (…)”

https://www.instagram.com/p/CNdgzHxgSjw/

Ice Cube

„It was always love and respect with the one and only DMX”

Snoop Dogg

„Of 2 Doggs who loved everything about each other thank. U. X for loving me back”.

Def Jam Recordings

„DMX was a brilliant artist and an inspiration to millions around the world. His message of triumph over struggle, his search for the light out of darkness, his pursuit of truth and grace brought us closer to our own humanity”.

blenderrap.pl

Na sam koniec, by upamiętnić wyjątkową postać DMX’a chcieliśmy Wam przypomnieć nasz rozmowę z Earlem. Wywiad zarejestrowany został przy okazji koncertu X’a na Warsaw Challange w 2014 roku.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: