Skillz powrócił i znów jest wściekły

Opublikowano: 05/01/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Podobnie jak u nas Laikike1, tak w Stanach rapowanego podsumowania roku dokonuje Skillz, niegdyś znany jako Mad Skillz. Pochodzący z Virginii raper, autor klasyka „From Where???” idzie jednak nieco szerzej, i oprócz wydarzeń na scenie rapowej, porusza on kwestie społeczne, polityczne i kulturalne istotne w minionym roku.

„I never seen a year like this year, so many twists and turns/A whole lot of losers, we all lived and learned” rzuca na wstępie Skillz i rozpoczyna swoją przejażdżkę po roku 2o17.
Do tablicy przywołani zostają autorzy największych hitów minionego roku, czyli Cardi B ze swoim „Bodak Yellow” oraz Lil Uzi Vert, który popełnił numer „XO Tour Llif3”. Wspomniany zostaje także Eminem oraz bohaterowie jednego z większych dramatów w hiphopie: ex-przyjaciele Jay Z i Kanye West. Uwadze MC nie przeszły także tak istotne wydarzenia jak rozpad związku Nicky Minaj i Meek Milla czy ogłoszenie ciąży Beyoncé.
Zdanie Skillza na temat obecnej kondycji hiphopu streścić można jedną linijką zawartą przez niego linijką: „Some of y’all should sit down and just be humble, music had a little rap and a whole lot of mumble”, i zamknąć temat.

Poza tematyką stricte muzyczną i rapową w „2017 Rap Up” przypomniał również o tragediach w Las Vegas i Charlottesville, poruszył temat bitcoina, protestu kobiet, polityki Donalda Trumpa czy też napiętej sytuacji politycznej z Koreą Północną. Jest też o pedofilskich skandalach w Hollywood i o najlepszym wg Skillza filmie w roku 2017.
Przegląd tematów jest więc dosyć szeroki, a całość nagrana została na beacie Vitamin D do numeru „Big Rich Town” 50 Centa. Sprawdźcie jak robi się rap podsumowania roku w Stanach!

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: