„Still Storch” – dokument o producencie, którego hity znasz na pewno

Opublikowano: 18/07/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

„You Got Me”, „X”, „Family Portrait”, „Candy Shop”, „Lean Back”, „Baby Boy”, „Make It Rain”, „Naughty Girl” czy „Just a Lil Bit” to zaledwie kilka jego najbardziej znanych i hitowych produkcji. A na swoim koncie ma ich całe mnóstwo. O kim mowa? Oczywiście o Scottcie Storchu!

Jednoosobowa fabryka hitów. Białas żydowskiego pochodzenia, który swoimi bangerami rozpalił setki parkietów na całym świecie. Zaczynał jako klawiszowiec u The Roots, by następnie przenieść się do Cali i rozpocząć współpracę z Dr’em Dre. Wraz z legendarnym producentem Scott Storch wysmażył  takie hity jak m.in „Still Dre” i „Let Me Blow Ya Mind”, a czas spędzony w studiu z autorem „The Chronic” i „2001” dały Storchowi podwaliny do już całkowicie solowej producenckiej. Około 2002 roku, pochodzący z Philly, a urodzony w Kanadzie, beatmaker a zarazem pianista rozpoczął swoją producencką ofensywę, wyznaczając tym samym nowe trendy w brzmieniu hiphopu, R&B i popu w pierwszej dekadzie XXI wieku.
Bycie jednym z bardziej rozpoznawalnych, rozchwytywanych i fame’owych producentów wiąże się również z pewnym ryzykiem. Zwłaszcza jeśli po twoje beaty zaczyna ustawiać się dość długa kolejka coraz większych sław i gwiazd, nie tylko hiphopu. Taka kolej rzeczy mocno odbiła się na zdrowiu Scotta. A bardziej na jego nosie i portfelu.
Uzależnienie od kokainy i mocne nadszarpnięcie w związku z tym własnych finansów (mówimy tu o przewaleniu kilkudziesięciu milionów) spowolniło, a w niektórych latach wręcz zatrzymało, muzyczny geniusz Scotta Storcha. Sytuacja zaczęła zmieniać się na lepsze w okolicach zeszłego roku, kiedy to zauważyć można było powrót naszego bohatera do formy. Za dowód służyć może chociażby wyprodukowanie całego albumu Bernerowi.
O wszystkim tym, a także o kilku innych ciekawych kwestiach dokładniej dowiedzieć możecie się dzięki filmowi „Still Storch” – 20-minutowym dokumencie poświęconym Scottowi Storchowi, za którego realizację odpowiada serwis Vevo. Sprawdźcie koniecznie!

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: