Swizz Beatz prezentuje „Hip Hop 50: Vol. 2”

Opublikowano: 23/04/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Swizz Beatz prezentuje mini album „Hip Hop 50: Vol. 2”. Premiera wyjątkowego materiału zawierającego numery, które na produkcjach The Monstera nagrali, m.in. Nas, Lil Wayne, Jadakiss, Benny The Butcher czy Fivio Foreign związana jest z obecnie celebrowaną 50. rocznicą narodzin Hip-Hopu.

Swizz Beatz to drugi po Preemo beatmaker prezentujący swój producencki album w ramach serii „Hip Hop 50”. Stanowiącej, wydawany pod kuratelą Mass Appeal, tribute z okazji 50-lecia Hip Hopu. Przewidziany na dziesięć odsłon cykl w ubiegłym roku rozpoczął DJ Premier. W miniony piątek natomiast „Hip Hop 50: Vol. 2” zaprezentował Swizz Beatz. I zaznaczmy od razu, Swizzy przygotował bardzo udany materiał. Z kapitalnymi produkcjami i świetnie brzmiący. „Hip Hop 50: Vol. 2” otwiera Nas utworem „Runaway”. Następnie, przy głośnych fanfarach instrumentów dętych wchodzi Lil Wayne. Co ciekawe, Wizzy’emu towarzyszy również, w refrenie, chociaż nie wymieniony w trackliście, JAY-Z! A powstały w tym składzie numer „This Shit Right Here” to wzorcowy przykład energicznego, nowojorskiego bangera. W następnym kawałku Swizz Beatz dokonuje swoistego połączenia weteranów sceny z jej młodszym pokoleniem. W równie udanym „Take ‘Em Out” obok siebie pojawiają się bowiem Jadakiss, Benny The Butcher i Scar Lip.

Co ciekawe, Swizz Beatz na „Hip Hop 50: Vol. 2” sprawił, że newcomerzy, jak Bandmanrill i Fivio Foreign nagrywają bardzo dobry numer, a takich gości jak A Boogie wit da Hoodie oraz Lil Durk nawet można z przyjemnością posłuchać. Chociaż i tak największa w tym zasługa produkcji, które na swój album wysmażył The Monster. Mocno dynamiczny i energiczny „Hip Hop 50: Vol. 2” zamyka natomiast, już na spokojnie, Jay Electronica. Na 50-lecie Hip Hopu Swizz Beatz przygotował zatem album bardzo udany, a my przypomnijmy w tym miejscu, że na tą okazję podobne muzyczne prezenty szykują również Mustard, The-Dream, Mike Will Made It, No I.D., Hit-Boy, Take A Daytrip oraz Tainy.

Swizz Beatz - Hip-Hop 50 Vol. 2 - album cover art

Swizz Beatz – Hip Hop 50: Vol. 2

  1. Runaway (Ft. Nas)
  2. This Shit Right Here (Ft. Lil Wayne)
  3. Take ’em Out (Ft. Benny the Butcher, Jadakiss & Scar Lip)
  4. City Sounds Like (Ft. Bandmanrill & Fivio Foreign)
  5. Say Less (Ft. A Boogie wit da Hoodie & Lil Durk)
  6. Khalas (Ft. Jay Electronica)

(Fot. główna – kadr z video „Say Less”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: