Szczyl ma „Promil” po jednym roku kariery

Opublikowano: 30/05/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Szczyl świętuje! Rok po zaprezentowaniu, mającej następnie narobić sporo hałasu, „Anastazji”, młody reprezentant Trójmiasta zaprezentował upamiętniający ten sukces singiel „Promil” powstały przy współpracy z Kubą Karasiem.

„Anastazja” ukazała się w maju 2021 roku. Był to pierwszy singiel, jaki zaprezentował słuchaczom Szczyl po podpisaniu kontraktu z Sony Music Entertainment. Następstwem była „Polska Floryda”, debiutancki album rapera z wydziaranym „fatum” na szyi. Materiał szalenie udany, napędzany singlami „HipHopkryta”, „Fenomenalny” i „Wielkie Miasta”, a w rezultacie wyróżniony nominacjami do zgarnięcia Fryderyka w kategoriach Album roku hip-hop oraz Fonograficzny debiut roku.

Szczyl swój oficjalny, singlowy debiut, po roku od premiery, uczcić postanowił całkowicie świeżym utworem. Jest nim „Promil”, który gospodarz „Polskiej Florydy” stworzył z odpowiadającym za warstwę brzmieniową Kubą Karasiem. Nowemu numerowi Szczyla towarzyszy także teledysk. Za scenariusz i reżyserię klipu obrazującego „Promil” odpowiada z kolei Ice Bobo.

„Są rzeczy, które wychodzą naturalnie i bez planów jak to collabo ze Szczylem”

– Kuba Karaś

„Zostawiam Was z tym i idę pić”

– Szczyl

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: