The Death of Slim Shady – Eminem uśmierca alter ego i zapowiada album

Opublikowano: 29/04/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Slim Shady wrócił, powiedzcie wszystkim! Zdaje się jednak, że już po raz ostatni. Wraz ze zwiastunem nowego, a pierwszego od czterech lat albumu, Eminem zapowiada bowiem śmierć swojego alter ego! Przed Wami „The Death of Slim Shady”, dwunasta solowa płyta Marshalla Mathersa, której premierę zaplanowano na tegoroczne wakacje.

Slim Shady towarzyszy raperowi z Detroit niemalże od samego początku kariery. Eminem swojemu alter ego życie dał zaraz po wydaniu debiutanckiej, sceptycznie przyjętej płyty „Infinite”. Zadanie natomiast Slim Shady miał proste. Robić wszystko to, czego nie może zrobić Eminem. Tym sposobem w tekstach białasa z Miasta Tłoków znalazło się miejsce na narkotyczne jazdy i pełen wachlarz dewiacji. Od pełnych przemocy aktów seksualnych, poprzez gwałty, na morderstwach kończąc. Od końcówki lat 90-tych Slim Shady poczyniał sobie zatem bez żadnych zahamowań, a opisy wybryków alter ego Em’a były tak groteskowe i przerysowane, że zwyczajnie zabawne. Naturalnie, nie dla wszystkich. Spodobało się jednak Jimmy’emu Iovine’owi. Dyrektor generalny Interscope Records, zafascynowany tym, co usłyszał na „The Slim Shady EP”, płytę Eminema przekazał słynnemu Doctorowi z Compton. Dr. Dre, to co zaproponowania ma Slim Shady, również uznał za bardziej niż ciekawe, a reszta jest już historią. Jedną z bardziej spektakularnych w rapie. Teraz dobiegająca końca. Wraz z najnowszym albumem Eminema.

Eminem na swoim najnowszym albumie Slim Shady’ego postanowił bowiem uśmiercić. Na taki ruch wskazuje tytuł właśnie zapowiedzianego wydawnictwa „The Death of Slim Shady (Coup De Grâce)”. Zawarta w nim francuska sentencja wskazuje jednak, że będzie to śmiertelny cios miłosierdzia okazany osobie cierpiącej i konającej. Potocznie mówiąc, Eminem na nadchodzącej płycie zamierza Slim Shady’ego zwyczajnie… dobić! W sieci pojawiła się już także pierwsza oficjalna zapowiedź „The Death of Slim Shady (Coup De Grâce)”. Jednak nie jest to singiel, a dość krwawy zwiastun nowego albumu Eminema. Utrzymany w stylu programu kryminalnego „Niewyjaśnione tajemnice”, a nakręcony z udziałem 50 Centa.

„Przez swoje złożone, łamiące język i często krytykowane rymy, blond anty-bohater znany jako Slim Shady dorobił się niemałego grona wrogów”

– fragment „Detriot Murder Files”

„The Death of Slim Shady” ukazać ma się latem 2024 roku i stanowić będzie następcę wydanego w 2020 roku „Music to Be Murdered By”. Z kolei jako pierwszy najnowszy album Eminema przed miesiącem zapowiedział Dr. Dre.

(Fot. główna – źródło: mat. prasowe Universal Music Polska)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: